Reprezentacja Polski kobiet zdobyła w Chicago tytuł wicemistrzyń świata w karate shotokan. Srebrny medal zawisł m.in. na szyi Patrycji Grześkowiak z A.K. Andrex Elbląg! W składzie reprezentacji znalazły się także Marta Dąbrowska i Kamila Warda (obie z Łodzi) i Justyna Paczkowska (Szczecin). Patrycja Grześkowiak świetnie spisała się także w kategorii kata indywidualne. Zajęła piąte miejsce wśród 25 zawodniczek.
W mistrzostwach wystartował także Tomasz Dolega z elbląskiego Andrexu. W pierwszej walce przegrał z późniejszym mistrzem świata Niemcem Tauschem Matthiasem i odpadł z dalszej rywalizacji. W drużynie Polacy także odpadli po pierwszej walce. Przegrali 2:3 z reprezentacją Włoch. W mistrzostwach świata w Chicago wzięło udział 350 zawodników z 23 państw.
- To byłbardzo owocny wyjazd. Jesteśmy dumni z naszych reprezentantek, które pokonując w walce półfinałowej reprezentantki gospodarzy, pokazały dojrzałość i bardzo dobre przygotowanie do startu – mówi Jan Zamojcin, trener A.K. Andrex Elbląg.
Napisz komentarz
Komentarze