Większość radnych poparła propozycje prezydenta w sprawie zmian w elbląskiej oświacie, zarządzaniu mieszkaniami komunalnymi i w szpitalu miejskim. Nie obyło się bez długich dyskusji. Tak długich, że sesja zakończyło się dopiero przez godziną 19 i była najdłuższą sesją w tej kadencji samorządu.
Za przekszałceniem szpitala miejskiego w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością głosowało 15 radnych (Małgorzata Adamowicz, Antoni Czyżyk, Juliusz Dziewałtowski-Gintowt, Henryk Horbaczewski, Wojciech Karpiński, Agnieszka Kondraczuk, Maria Kosecka, Marek Kucharczyk, Paweł Nieczuja-Ostrowski, Wojciech Paczkowski, Dawid Pater, Rafał Siwko, Robert Turlej, Jerzy Wcisła, Ryszard Zgirski), pięciu było przeciw (Paweł Fedorczyk, Janusz Nowak, Zdzisław Olszewski, Marek Pruszak, Jerzy Wilk), od głosu wstrzymał się Ryszard Klim.
Za likwidacją Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Piaskach i oddaniu go w dzierżawę było 14 radnych (Małgorzata Adamowicz, Antoni Czyżyk, Juliusz Dziewałtowski-Gintowt, Henryk Horbaczewski, Wojciech Karpiński, Agnieszka Kondraczuk, Maria Kosecka, Marek Kucharczyk, Paweł Nieczuja-Ostrowski, Wojciech Paczkowski, Rafał Siwko, Robert Turlej, Jerzy Wcisła, Ryszard Zgirski , 4 było przeciw (Paweł Fedorczyk, Marek Pruszak, Jerzy Wilk i Artur Zieliński), 4 wstrzymało się od głosu (Ryszard Klim, Janusz Nowak, Dawid Pater, Andrzej Tomczyński).
Za wprowadzeniem Nowego Programu Mieszkaniowego, który wprowadza od 1 stycznia niemal 100-procentowe podwyżki dla lokatorów mieszkań komunalnych, a jednocześnie system ulg i bonifikat, głosowało 14 radnych (Małgorzata Adamowicz, Juliusz Dziewałtowski-Gintowt, Henryk Horbaczewski, Wojciech Karpiński, Ryszard Klim, Agnieszka Kondraczuk, Marek Kucharczyk, Paweł Nieczuja-Ostrowski, Janusz Nowak, Wojciech Paczkowski, Rafał Siwko, Andrzej Tomczyński, Jerzy Wcisła, Ryszard Zgirski), 3 było przeciw (Zdzisław Olszewski, Marek Pruszak i Jerzy Wilk), czworo wstrzymało się od głosu (Maria Kosecka, Dawid Pater, Robert Turlej, Artur Zieliński).
Więcej na ten temat w kolejnych wydaniach Wiadomości Elbląskich.
Reklama
Zmiany w szkołach, mieszkaniach komunalnych i szpitalu
Większość radnych poparła propozycje prezydenta w sprawie zmian w elbląskiej oświacie, zarządzaniu mieszkaniami komunalnymi i w szpitalu miejskim. Nie obyło się bez długich dyskusji. Tak długich, że sesja zakończyła się dopiero przez godziną 19 i była najdłuższą sesją w tej kadencji samorządu.
- Joanna Kostańczuk
- 14.02.2012 19:52 (aktualizacja 21.08.2023 06:40)
Data dodania:
14.02.2012 19:52
Wyświetleń:
1774
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mariusz Julek
Treść komentarza: Nie działa
Data dodania komentarza: 7.01.2026, 17:35
Źródło komentarza: Historie z tej ziemi - świecka tradycja
Autor komentarza: Mariusz Julek
Treść komentarza: Nie działa
Data dodania komentarza: 7.01.2026, 17:35
Źródło komentarza: Historie z tej ziemi: kompozytorzy z Elbląga
Autor komentarza: Mariusz Julek
Treść komentarza: Nie działa
Data dodania komentarza: 7.01.2026, 17:32
Źródło komentarza: Historie z tej ziemi: 100 lat Zawady w Elblągu
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze