Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 września 2025 09:53
Reklama

Ratusz w sprawie wizyty premiera

W odniesieniu do informacji, jakie przesłał Jerzy Wcisła Dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu wskazujemy, że prezydent Jerzy Wilk nie otrzymał zaproszenia ani do udziału w Pikniku Rodzinnym, ani na spotkanie w Bibliotece Elbląskiej, tam bowiem premier Donald Tusk spotkał się z zaproszonymi gośćmi, głównie działaczami PO.

W odniesieniu do informacji, jakie przesłał Jerzy Wcisła Dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu wskazujemy, że prezydent Jerzy Wilk nie otrzymał zaproszenia ani do udziału w Pikniku Rodzinnym, ani na spotkanie w Bibliotece Elbląskiej, tam bowiem premier Donald Tusk spotkał się z zaproszonymi gośćmi, głównie działaczami PO.

Wśród gości byli m.in. kandydaci w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie to było zamknięte dla mediów i mieszkańców miasta. Wydaje się, że udział kandydatów do europarlamentu był elementem kampanii wyborczej, gdyż podczas pikniku rozdawali oni swoje ulotki elblążanom.

     Prezydent Jerzy Wilk nie otrzymał ponadto odpowiedzi na zaproszenie, jakie wystosował do szefa rządu, aby przy okazji jego wizyty w Elblągu porozmawiać o sprawach ważnych dla miasta i tak ważnej z perspektywy gospodarki regionu budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.
     Pragniemy wskazać ponadto, że Pan Jerzy Wcisła mija się z prawdą mówiąc, że prezydent Jerzy Wilk nie pojawił się na spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem. Jerzy Wilk od godziny 10.30 obecny był na pikniku rodzinnym, aż do godziny 14, mimo tego, że nie otrzymał oficjalnego zaproszenia. Jednak jako gospodarz miasta czuł się w obowiązku spotkać z elblążanami, w tak ważnym dniu. Udział w pikniku rodzinnym był bowiem okazją do zaprezentowania dorobku naszego miasta i regionu związanego z obecnością w Unii Europejskiej. Pracownicy urzędu miasta przygotowali dla elblążan dwa stoiska, gdzie prezentowali projekty, na realizację których pozyskano środki z Unii Europejskiej. Dodatkowo przygotowane zostało stoisko dla najmłodszych uczestników przedsięwzięcia, gdzie odbywały się gry, zabawy i konkursy, a nagrodami były gadżety promujące jubileusz 777-lecia naszego miasta.
     Premier Donald Tusk odwiedzał poszczególne stoiska podczas pikniku, jednak do stoiska przygotowanego przez Elbląg nie udało mu się dotrzeć. Zważyć przy tym należy, że organizatorzy także nie zauważyli obecności prezydenta podczas Pikniku, a była to doskonała okazja, by zaprosić Jerzego Wilka do spotkania z premierem w Bibliotece Elbląskiej.
     Na uwagę zasługuje także fakt, że organizator pikniku, czyli dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid Pan Antoni Czyżyk spotykał się z prezydentem Jerzym Wilkiem w sprawie organizacji tego przedsięwzięcia. Jerzy Wilk zaproponował, że jako prezydent włączy się w organizację pikniku, zaś organizator wskazywał, że do prezydenta wysłane zostanie zaproszenie do uczestnictwa w pikniku. Miasto przygotowało właśnie z tej okazji wspomniane dwa stoiska dla elblążan, ponadto najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mieli okazję popływać po rzece Elbląg przygotowaną jednostką. Zaś po godz. 16 na zaproszenie prezydenta Jerzego Wilka do Elbląga przypłynęło około 30 luksusowych łodzi z Polski oraz z obwodu kaliningradzkiego. Była to doskonała okazja by zaprezentować nasze nowe nabrzeże, na odbudowę, którego także pozyskano środki unijne i tym samym przekonać żeglarzy i turystów, że Elbląg jest doskonałym miejscem nie tylko postojowym ale także o potencjale turystycznym, kulturowym i rekreacyjnym.
     Wydaje się jednak, że niezaproszenie prezydenta Jerzego Wilka, który jest gospodarzem miasta do uczestnictwa w przedsięwzięciu mogło być elementem przemyślanej strategii wyborczej.

Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Jak wszystko ze światowida, niewidoczne jak wiatr.Data dodania komentarza: 17.07.2025, 09:05Źródło komentarza: Wakacyjne propozycje od elbląskiego ŚwiatowidaAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: SuperData dodania komentarza: 25.06.2025, 13:19Źródło komentarza: Jantar na fali historii. Najstarszy śródlądowy statek w „Pytaniu na Śniadanie”Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Od zamknięcia ul. Mącznej ulice Szkolna, Ślusarska i Janowska stały się darmowym parkingiem dla całego miasta. Kierowcy unikają płatnej strefy i niszczą te ulice nadmiernym ruchem. Remont bez wprowadzenia strefy płatnego parkowania to wyrzucanie pieniędzy w błoto, nowe nawierzchnie znów szybko się zdegradują. Oczekuję, że miasto wreszcie potraktuje ten problem poważnie i wprowadzi stosowne zmiany przy okazji planowanego remontu.Data dodania komentarza: 25.06.2025, 13:18Źródło komentarza: Dodatkowe 4 mln na drogi i 2,5 mln zł na gospodarkę odpadamiAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: Dlaczego zdjęcia nie mają podanego autorstwa? Moje też tam są.Data dodania komentarza: 8.03.2025, 11:06Źródło komentarza: Elbląg lata 70' 80 ' 90 ' (sprawdź czy rozpoznasz co jest na zdjęciu)Autor komentarza: Lomasz TisTreść komentarza: Trochę szkoda że nie dostaniemy prezydenta Polski który walczyłby o większe dopłaty to podażu a nie popytuData dodania komentarza: 17.02.2025, 22:11Źródło komentarza: Magdalena Biejat: Rynek kredytowy to nie Dziki Zachód [WIDEO]Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Dlaczego nie mozna ogladac truso w internecie?Data dodania komentarza: 2.02.2025, 17:36Źródło komentarza: OGLĄDAJ W INTERNECIE, TAK JAK W TELEWIZJI!
Reklama