Elbląg lubi konkrety. A gdy w mieście znów wraca temat portu, toru wodnego i kolei do Gdańska – emocje rosną szybciej niż wiatr na Zalewie Wiślanym. Właśnie o tym była rozmowa podsumowująca mijający rok.
– 2025 był dobrym rokiem dla Polski. To kontynuacja zmian, które zaczęły się w 2024 – mówi senator Jerzy Wcisła. Zwraca uwagę na spadek inflacji, utrzymanie świadczeń społecznych oraz powrót środków unijnych, które – jak podkreśla – umożliwiły realizację inwestycji i wzmocnienie bezpieczeństwa kraju.
Ale w tej rozmowie najważniejsze było to, co lokalne. Elbląg, Żuławy i sprawy, które mieszkańcy czują „na własnej skórze”.
To była rozmowa o dużych pieniądzach, wielkich projektach i o tym, jak szybko zmienia się rzeczywistość na granicy bezpieczeństwa. Ale dla Elbląga najważniejsze jest jedno: czy obietnice w końcu zamienią się w obraz, który da się zobaczyć z bulwaru nad rzeką. Statek przy nabrzeżu. I miasto, które znów wierzy, że może iść do przodu.





Napisz komentarz
Komentarze