Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 sierpnia 2025 00:40
Reklama

Elbląskie Święto Chleba rozpoczęte! [WIDEO]

W Elblągu rozpoczęło się Elbląskie Święto Chleba, które w tym roku potrwa aż 5 dni. Co się będzie działo? Poniżej materiał filmowy oraz szczegółowy program imprezy.
Elbląskie Święto Chleba rozpoczęte! [WIDEO]

W Elblągu rozpoczęło się Święto Chleba, wydarzenie, które łączy tradycję z dobrą zabawą, lokalne smaki z muzyką na żywo i  rzemiosło z nowoczesnymi formami ulicznych widowisk. 

[WIDEO]

Szczegółowy program poniżej:

Zmiana organizacji ruchu

w dniach 20-24 sierpnia nastąpią zmiany organizacji ruchu w obrębie Starego Miasta oraz Wyspy Spichrzów w związku z organizacją XIX Elbląskiego Święta Chleba.

od godz. 15.00 dnia 20 sierpniado godz. 21.00 dnia 24 sierpnia:

  • ulica Wodna od skrzyżowana z ulicą Świętego Ducha do skrzyżowania z ulicą Studzienną zostanie całkowicie wyłączona z ruchu;
  • ulica Studzienna stanie się ulicą dwukierunkową
  • ulice Mostowa, Rybacka, Bednarska oraz Rzeźnicka zostaną całkowicie wyłączona z ruchu
  • ulica Garbary oraz ulica Wieżowa od skrzyżowania z ulicą Murarską staną się ulicami dwukierunkowymi
  • ulica Wapienna od skrzyżowania z Bulwarem Zygmunta Augusta stanie się ulicą jednokierunkową z miejscami postojowymi

od godz. 06.00 dnia 23 sierpnia - do godz. 18.00 dnia 23 sierpnia:

  • ulica Wybrzeże Gdańskie zostanie całkowicie wyłączona z ruchu.

Wyspa Spichrzów w Elblągu, ul. Warszawska

W związku z organizacją strefy koncertowej:

  • w dniu 22 sierpnia od godz. 18:00 do ok. godz. 01:30 dnia 23 sierpnia

zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów odcinek ul. Warszawskiej tj. od skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Nowodworską do miejsca na wysokości mostku przy Młodzieżowym Domu Kultury poprzez odpowiednie oznakowanie tego odcinka, w tym również wystawienie zapór na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Nowodworską i powtórzeniem zapór na skrzyżowaniu z ulicą Tartaczną z możliwością przejazdu dla mieszkańców oraz dostawców i klientów Pubu Specjal.

  • w dniu 23 sierpnia od godz. 19:00 do ok. godz. 01:30 dnia 24 sierpnia

zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów odcinek ul. Warszawskiej tj. od skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Nowodworską do miejsca na wysokości mostku przy Młodzieżowym Domu Kultury poprzez odpowiednie oznakowanie tego odcinka, w tym również wystawienie zapór na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Nowodworską i powtórzeniem zapór na skrzyżowaniu z ulicą Tartaczną z możliwością przejazdu dla mieszkańców oraz dostawców i klientów Pubu Specjal.

zorganizowany zostanie objazd dla pojazdów wjeżdżających od strony ul. Nowodworskiej, tak aby na skrzyżowaniu ul. Nowodworskiej z ul. Warszawską kierowały się w kierunku ul. Radomskiej z uwzględnieniem wcześniejszych tablic informujących o zmianie organizacji ruch;

zorganizowany zostanie objazd wzdłuż fosy staromiejskiej od ul. Warszawskiej do ul. Grochowskiej / ruch jednostronny dla pojazdów wjeżdżających od str. Mostu Wyszyńskiego, co spowoduje tym samym czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Jednocześnie przypominamy, że w celu ułatwienia powrotu po wieczornych koncertach w dniach 22-24 sierpnia zostaną wykonane dodatkowe kursy komunikacją miejską z przystanków zlokalizowanych przy Placu Słowiańskim.

22.08.2025 (piątek)

LINIE TRAMWAJOWE – PLAC SŁOWIAŃSKI

Linia nr 1   kierunek pętla Ogólna (przez Browarną i Obr. Pokoju)  -  godz.  23:48

                    kierunek pętla Druska (przez Grunwaldzką)  -  godz.  23:11; 00:42

Linia nr 3   kierunek pętla Ogólna (przez Browarną i Obr. Pokoju)  -  godz.  23:18; 00:43

                    kierunek pętla Saperów (przez Bema)  -  godz.  22:54; 00:09

LINIE AUTOBUSOWE – PLAC SŁOWIAŃSKI

Linia "O"   kierunek pętla Odrodzenia (przez Armii Krajowej, 12 Lutego, Dąbka)  -  godz.  23:15; 23:55; 00:45

23.08.2025 (sobota)

LINIE TRAMWAJOWE – PLAC SŁOWIAŃSKI

Linia  nr 1   kierunek pętla Ogólna (przez Browarną i Obr. Pokoju)  -  godz.  23:48

                    kierunek pętla Druska (przez Grunwaldzką)  -  godz.  23:14; 00:42

Linia nr 3   kierunek pętla Ogólna (przez Browarną i Obr. Pokoju)  -  godz.  22:25; 00:43

                    kierunek pętla Saperów (przez Bema)  -  godz.  23:04; 00:09

LINIE AUTOBUSOWE – PLAC SŁOWIAŃSKI

Linia "O"   kierunek pętla Odrodzenia (przez Armii Krajowej, 12 Lutego, Dąbka)  -  godz.  23:15; 23:55; 00:45

24.08.2025 (niedziela)

LINIE TRAMWAJOWE – PLAC SŁOWIAŃSKI

Linia nr 1   kierunek pętla Ogólna (przez Browarną i Obr. Pokoju)  -  godz.  22:52


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Jak wszystko ze światowida, niewidoczne jak wiatr.Data dodania komentarza: 17.07.2025, 09:05Źródło komentarza: Wakacyjne propozycje od elbląskiego ŚwiatowidaAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: SuperData dodania komentarza: 25.06.2025, 13:19Źródło komentarza: Jantar na fali historii. Najstarszy śródlądowy statek w „Pytaniu na Śniadanie”Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Od zamknięcia ul. Mącznej ulice Szkolna, Ślusarska i Janowska stały się darmowym parkingiem dla całego miasta. Kierowcy unikają płatnej strefy i niszczą te ulice nadmiernym ruchem. Remont bez wprowadzenia strefy płatnego parkowania to wyrzucanie pieniędzy w błoto, nowe nawierzchnie znów szybko się zdegradują. Oczekuję, że miasto wreszcie potraktuje ten problem poważnie i wprowadzi stosowne zmiany przy okazji planowanego remontu.Data dodania komentarza: 25.06.2025, 13:18Źródło komentarza: Dodatkowe 4 mln na drogi i 2,5 mln zł na gospodarkę odpadamiAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: Dlaczego zdjęcia nie mają podanego autorstwa? Moje też tam są.Data dodania komentarza: 8.03.2025, 11:06Źródło komentarza: Elbląg lata 70' 80 ' 90 ' (sprawdź czy rozpoznasz co jest na zdjęciu)Autor komentarza: Lomasz TisTreść komentarza: Trochę szkoda że nie dostaniemy prezydenta Polski który walczyłby o większe dopłaty to podażu a nie popytuData dodania komentarza: 17.02.2025, 22:11Źródło komentarza: Magdalena Biejat: Rynek kredytowy to nie Dziki Zachód [WIDEO]Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Dlaczego nie mozna ogladac truso w internecie?Data dodania komentarza: 2.02.2025, 17:36Źródło komentarza: OGLĄDAJ W INTERNECIE, TAK JAK W TELEWIZJI!
Reklama