Funkcjonariusze przypominają, że 14 sierpnia 2025 roku na drogach kierowcy mogą spodziewać się licznych kontroli prędkości. Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ” będą prowadzone w ramach międzynarodowej inicjatywy ROADPOL również w Elblągu i okolicach.
– Tego dnia skupimy się przede wszystkim na egzekwowaniu przestrzegania dozwolonych limitów. Nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków drogowych – podkreślają policjanci.
Celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu – zarówno kierowców, jak i pieszych czy rowerzystów. Mundurowi apelują do kierowców o zachowanie rozwagi, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów.
– Wspólnie zadbajmy o to, aby ten długi weekend minął spokojnie i bezpiecznie – apelują funkcjonariusze.
źródło: KMP w Elblągu
Napisz komentarz
Komentarze