Od poniedziałku, 4 sierpnia 2025 r., na ważnym elbląskim skrzyżowaniu – ul. Browarnej z Trasą Unii Europejskiej i ul. Brzeską – ruszają prace drogowe.
Planowana modernizacja obejmie drobne korekty geometrii drogi, które umożliwią jazdę na wprost z dwóch pasów ruchu. Obecnie, mimo dużego natężenia ruchu, możliwość ta dostępna jest tylko z jednego pasa, co często prowadzi do zatorów i spowolnień. Po zakończeniu prac kierowcy będą mieli więcej przestrzeni do sprawnego opuszczenia ronda i kontynuowania jazdy bez zbędnych przestojów.
To niewielka, ale znacząca zmiana, która pozwoli rozładować korki tworzące się szczególnie w godzinach szczytu.
Co ważne, roboty drogowe mają być prowadzone w taki sposób, by nie zakłócać ruchu pojazdów.
Inwestycja ta wpisuje się w szerszą strategię usprawniania miejskiej infrastruktury drogowej i ma na celu dostosowanie układu komunikacyjnego do rosnących potrzeb mieszkańców i użytkowników dróg.
Miejskie służby proszą kierowców o zachowanie ostrożności w rejonie ronda podczas trwania prac oraz o stosowanie się do oznakowania tymczasowego.
źródło: UM w Elblągu




![Drzwi Otwarte w ZSEiO. Uczniowie poznali kierunki i atmosferę szkoły [WIDEO] Drzwi Otwarte w ZSEiO. Uczniowie poznali kierunki i atmosferę szkoły [WIDEO]](https://static2.truso.tv/data/articles/sm-16x9-drzwi-otwarte-w-zseio-uczniowie-poznali-kierunki-i-atmosfere-szkoly-wideo-1774522779.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze