Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 1 maja 2025 18:17
Reklama

Powojenny Elbląg – ostatnia okazja do zwiedzania wystawy

Życie codzienne w powojennym Elblągu było trudnym i wymagającym doświadczeniem. Nie wszyscy mu sprostali, ale tuż po zakończeniu działań wojennych, wiosną 1945 roku, miasto zaczęło przyciągać nowych mieszkańców – dziś mówimy o nich pionierzy. Jak to miasto wyglądało? Co zastali nowi mieszkańcy? Już tylko przez dwa najbliższe miesiące będzie można zobaczyć wystawę „Oswoić miasto. Życie codzienne elblążan w latach 1945-49”. Wstęp wolny.
Powojenny Elbląg – ostatnia okazja do zwiedzania wystawy

Autor: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”

Do prezentacji zagadnień związanych z powojennymi losami Elbląga wykorzystane zostały stoły multimedialne, piramidy holograficzne, podłoga multimedialna i makieta. Na wystawie pokazane są archiwalne fotografie i filmy, sprzęty, których używali elbląscy pionierzy. Jest również mapa z nazwami ulic przedwojennych,  z czasów PRL-u i obecne. Wszystko to tworzy klimat wejścia w świat sprzed niemal 80 lat i możliwość przyjrzenia się mu bliżej, dzięki nowej technologii.

- Wystawę, która otwarta została w czerwcu 2022 r., będzie można oglądać do połowy czerwca 2024 r. w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu na II piętrze – mówi Edyta Bugowska z Regionalnej Pracowni Digitalizacji, działającej w CSE „Światowid”. – Otwierana jest ona na życzenie, wystarczy zadzwonić lub napisać maila w celu umówienia zwiedzania.

Odwiedzać wystawę mogą również grupy zorganizowane – młodzież szkolna, grupy seniorskie, kluby zainteresowań. W przypadku większych grup organizowany jest pokaz filmu, a podczas zwiedzania zapewniana jest pomoc opiekuna wystawy. Integralną częścią wystawy jest również aplikacja VR, umożliwiająca, w świecie wirtualnej rzeczywistości, wejście do atelier powojennego elbląskiego fotografa i wykonanie z nim odbitek w ciemni zakładu fotograficznego.

Umówienie terminu zwiedzania możliwe jest pod nr tel. 55 611 20 84 lub mailowo: [email protected]

--- materiał partnera ---


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AleksanderTreść komentarza: Dlaczego zdjęcia nie mają podanego autorstwa? Moje też tam są.Data dodania komentarza: 8.03.2025, 11:06Źródło komentarza: Elbląg lata 70' 80 ' 90 ' (sprawdź czy rozpoznasz co jest na zdjęciu)Autor komentarza: Lomasz TisTreść komentarza: Trochę szkoda że nie dostaniemy prezydenta Polski który walczyłby o większe dopłaty to podażu a nie popytuData dodania komentarza: 17.02.2025, 22:11Źródło komentarza: Magdalena Biejat: Rynek kredytowy to nie Dziki Zachód [WIDEO]Autor komentarza: roztTreść komentarza: Jewropejskie standardy...Data dodania komentarza: 21.01.2025, 20:30Źródło komentarza: 27 stycznia 1832 - masakra w FiszewieAutor komentarza: Don Zalesko (YTchanel.)Treść komentarza: Będzie wsparcie publikiData dodania komentarza: 2.12.2024, 15:42Źródło komentarza: Tauron Puchar Polski kobiet po raz pierwszy w Elblągu [WIDEO]Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonu
Reklama