Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 listopada 2025 20:22
Reklama

Nagroda Prezydenta Elbląga - Kultura i Sztuka

Nagrodę prezydenta Elbląga w kategorii kultura i sztuka otrzymał mjr Maciej Skrzypczak dowódca Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.
Kliknij aby odtworzyć

Mjr Maciej Skrzypczak jest absolwentem Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku, Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Wydziału Dyrygentury Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2003 r. przez 14 lat pełnił służbę dowódcy Orkiestry Wojskowej w Elblągu. To jedna z najstarszych orkiestr wojskowych w Polsce, utworzona w 1944 r. W okresie swego istnienia orkiestra wielokrotnie uczestniczyła w defiladach i odprawach wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Brała także udział w ćwiczeniach wojsk na różnych poligonach w kraju jak i zagranicą. Wystąpiła z niezliczoną ilością koncertów oraz uczestniczyła z powodzeniem w konkursach i festiwalach orkiestr. W 2017 r. mjr Maciej Skrzypczak przejął dowództwo nad Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego w Warszawie. Pomimo tego, nadal aktywnie współpracuje z Orkiestrą Wojskową w Elblągu oraz służy wsparciem na różnych polach jej działalności. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: europolitanTreść komentarza: W Warszawie też widziałem ten książkomat. Aż się zdziwiłem, że takie coś jest.Data dodania komentarza: 1.10.2025, 23:31Źródło komentarza: W Elblągu pojawił się nowy książkomat [WIDEO]Autor komentarza: MMTreść komentarza: To jest dla życia miasta bardzo ważna inwestycja.Data dodania komentarza: 29.09.2025, 15:08Źródło komentarza: Elbląg może pochwalić się nowoczesną oczyszczalnią ściekówAutor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Jak wszystko ze światowida, niewidoczne jak wiatr.Data dodania komentarza: 17.07.2025, 09:05Źródło komentarza: Wakacyjne propozycje od elbląskiego ŚwiatowidaAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: SuperData dodania komentarza: 25.06.2025, 13:19Źródło komentarza: Jantar na fali historii. Najstarszy śródlądowy statek w „Pytaniu na Śniadanie”Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Od zamknięcia ul. Mącznej ulice Szkolna, Ślusarska i Janowska stały się darmowym parkingiem dla całego miasta. Kierowcy unikają płatnej strefy i niszczą te ulice nadmiernym ruchem. Remont bez wprowadzenia strefy płatnego parkowania to wyrzucanie pieniędzy w błoto, nowe nawierzchnie znów szybko się zdegradują. Oczekuję, że miasto wreszcie potraktuje ten problem poważnie i wprowadzi stosowne zmiany przy okazji planowanego remontu.Data dodania komentarza: 25.06.2025, 13:18Źródło komentarza: Dodatkowe 4 mln na drogi i 2,5 mln zł na gospodarkę odpadami
Reklama