„Garbusem”, to opowieść o wędrowaniu, po przede wszystkim Europie, którą spisał Tomasz Gliniecki. Najnowsze wydawnictwo Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego jest zapisem 19 wypraw, które odbyły się w latach 1996 – 2016; od uliczek Złotej Pragi po Zapomniane pogranicze a po drodze Alpy, Litwa, Szwecja, Krym, Karpaty, Bałkany ale i brzegi Atlantyku czy zakątki Polski. Książka jest nie tylko zapisem podróży ale i opisem jak rodzą się przyjaźnie, miłość. Autor pokazuje zarówno piękno odwiedzanych miejsc ale i ludzi tam mieszkających, bo: „w każdym kraju; mniejszym lub większym mieście czy wsi; na północy, południu, wschodzie i zachodzie Europy są dobrzy ludzie, którzy otworzą przed innymi serca, domy, portfele a przede wszystkim usta, by opowiedzieć przyjezdnym kawałek swojego życia”. W tej wędrówce czytelnik też będzie mógł w drobnej części uczestniczyć albowiem autor zamieścił w książce dość dużo zdjęć.
Książki niestety nie kupimy w księgarni ale można będzie ją wygrać, m.in. w trakcie koncertów XX Letniego Salonu Muzycznego w Bażantarni. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z autorem Tomaszem Glinieckim za pośrednictwem portali społecznościowych.
                                                            
                


![Pożar sortowni śmieci w Elblągu. Służby w akcji [WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ] Pożar sortowni śmieci w Elblągu. Służby w akcji [WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.truso.tv/data/articles/sm-16x9-pozar-sortowni-smieci-w-elblagu-sluzby-w-akcji-wideo-galeria-zdjec-1761472668.jpg)
![Pożar sortowni śmieci w Elblągu. Konferencja Prezydenta Elbląga i Wicewojewody [WIDEO] Pożar sortowni śmieci w Elblągu. Konferencja Prezydenta Elbląga i Wicewojewody [WIDEO]](https://static2.truso.tv/data/articles/sm-16x9-pozar-sortowni-smieci-w-elblagu-konferencja-prezydenta-elblaga-i-wicewojewody-wideo-1761472648.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze