Członkowie braniewskiego koła Polskiego Związku Niewidomych regularnie jeżdżą na wycieczki i pielgrzymki. Byli już w niemal wszystkich zakątkach Polski i w wielu krajach Europy.
Nie sposób wyobrazić sobie także wielu wydarzeń kulturalnych bez występu zespołu „Ton-Lira”, działającego przy kole PZN w Braniewie.
- Członkowie braniewskiego koła PZN to wielka rodzina, która angażuje się w życie powiatu braniewskiego. Osoby niewidome i niedowidzące pokazują nam wszystkim, że mimo choroby nie wolno zamykać się w czterech ścianach i należy wychodzić do innych, ciesząc się życiem. — mówił podczas jubileuszowej uroczystości Mateusz Sobieszczuk, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego .
Spotkanie z okazji 40-lecia było okazją do podziękowań za współpracę i dobre serce okazywane organizacji. Za działalność na rzecz koła i szereg działań podejmowanych w powiecie braniewskim wyróżniona została także liderka koła braniewskich niewidomych Anna Stachowska-Malesa.
Autor: Marta Hajkowicz
Kontakt: redakcja @truso.tv



![Pożar sortowni śmieci w Elblągu. Służby w akcji [WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ] Pożar sortowni śmieci w Elblągu. Służby w akcji [WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.truso.tv/data/articles/sm-16x9-pozar-sortowni-smieci-w-elblagu-sluzby-w-akcji-wideo-galeria-zdjec-1761472668.jpg)
![Pożar sortowni śmieci w Elblągu. Konferencja Prezydenta Elbląga i Wicewojewody [WIDEO] Pożar sortowni śmieci w Elblągu. Konferencja Prezydenta Elbląga i Wicewojewody [WIDEO]](https://static2.truso.tv/data/articles/sm-16x9-pozar-sortowni-smieci-w-elblagu-konferencja-prezydenta-elblaga-i-wicewojewody-wideo-1761472648.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze