Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 sierpnia 2025 16:43
Reklama

W Aniołowie powstało stowarzyszenie sołtysów Warmii i Mazur

Sołtysi z Warmii i Mazur założyli stowarzyszenie. Jego prezesem został Zbigniew Cieśla - sołtys Aniołowa. Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Sołtysów ma doradzać w sprawach dotyczących polskiej wsi.
W Aniołowie powstało stowarzyszenie sołtysów  Warmii i Mazur

Autor: nadesłane

Stowarzyszenie sołtysów na Warmii i Mazurach założyli sołtysi z powiatu elbląskiego, braniewskiego i lidzbarskiego. Dzięki temu będą mieli większy wpływ na rozwój obszarów wiejskich. 

Dla mnie osobiście Stowarzyszenie będzie organem doradczym i opiniotwórczym w sprawach dotyczących polskiej wsi. Gdy stowarzyszenie okrzepnie, zorganizujemy spotkania w różnych częściach województwa, by objąć oddziaływaniem cały region - mówi senator Jerzy Wcisła.

Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Sołtysów zawiązało się 29 maja 2017 roku. Jego prezesem został Zbigniew Cieśla - sołtys Aniołowa. Tam też jest siedziba stowarzyszenia. 

- Aniołowo jest przykładem wsi, która prężnie działa i może być inspiracją dla innych. Jak rozwijać się i pozyskiwać fundusze na różne cele - zaznacza Wcisła. 

W spotkaniu założycielskim Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Sołtysów udział wzięło 24 sołtysów. Grupa ta spotkała się wcześniej w Elblągu podczas konferencji "Porozmawiajmy z sołtysami". Ireneusz Niewiarowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów mówił wówczas o tym, jakie korzyści daje sołectwom utworzenie stowarzyszenia. 

 

_______________________________________________________________________________

ZOBACZ TAKŻE: Jerzy Wcisła o Stowarzyszeniu Sołtysów 

 

Autor: A. Puzdrowska, J. Szulecki 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Jak wszystko ze światowida, niewidoczne jak wiatr.Data dodania komentarza: 17.07.2025, 09:05Źródło komentarza: Wakacyjne propozycje od elbląskiego ŚwiatowidaAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: SuperData dodania komentarza: 25.06.2025, 13:19Źródło komentarza: Jantar na fali historii. Najstarszy śródlądowy statek w „Pytaniu na Śniadanie”Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Od zamknięcia ul. Mącznej ulice Szkolna, Ślusarska i Janowska stały się darmowym parkingiem dla całego miasta. Kierowcy unikają płatnej strefy i niszczą te ulice nadmiernym ruchem. Remont bez wprowadzenia strefy płatnego parkowania to wyrzucanie pieniędzy w błoto, nowe nawierzchnie znów szybko się zdegradują. Oczekuję, że miasto wreszcie potraktuje ten problem poważnie i wprowadzi stosowne zmiany przy okazji planowanego remontu.Data dodania komentarza: 25.06.2025, 13:18Źródło komentarza: Dodatkowe 4 mln na drogi i 2,5 mln zł na gospodarkę odpadamiAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: Dlaczego zdjęcia nie mają podanego autorstwa? Moje też tam są.Data dodania komentarza: 8.03.2025, 11:06Źródło komentarza: Elbląg lata 70' 80 ' 90 ' (sprawdź czy rozpoznasz co jest na zdjęciu)Autor komentarza: Lomasz TisTreść komentarza: Trochę szkoda że nie dostaniemy prezydenta Polski który walczyłby o większe dopłaty to podażu a nie popytuData dodania komentarza: 17.02.2025, 22:11Źródło komentarza: Magdalena Biejat: Rynek kredytowy to nie Dziki Zachód [WIDEO]Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Dlaczego nie mozna ogladac truso w internecie?Data dodania komentarza: 2.02.2025, 17:36Źródło komentarza: OGLĄDAJ W INTERNECIE, TAK JAK W TELEWIZJI!
Reklama