Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 28 czerwca 2025 16:35
Reklama

Uratował człowieka w dzień Wigilii

St. chor. Rafał Opalanko z dywizjonu artylerii samobieżnej 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej na długo zapamięta ubiegłoroczny wigilijny ranek. W trakcie przedświątecznej krzątaniny odwiedził teściową. Na klatce schodowej znalazł nieprzytomnego mężczyznę.
 Uratował człowieka w dzień Wigilii

Autor: Marta Hajkowicz

-To był sąsiad mojej teściowej. Leżał na klatce i nie oddychał. Zaalarmowałem pogotowie, pozostałych sąsiadów i rozpoczęliśmy akcję ratowniczą – opowiada.

Na zmianę z innym mężczyzną prowadzili masaż serca i sztuczne oddychanie. Trwało to około kilkunastu minut.

- Myślałem, że już straciliśmy tego człowieka. Cały czas nie dawał oznak życia – opowiada chorąży.

 

Czekali na karetkę, która przyjechała dopiero pół godziny później, bo nie było jej w tym czasie w Braniewie. Na szczęście wcześniej na miejsce dotarli strażacy, którzy przejęli reanimację. Kilkakrotnie musieli użyć defibrylatora. Na szczęście po czwartym  impulsie elektrycznym udało się poszkodowanego  przywrócić do życia. Jednak gdyby nie pierwsza pomoc przedmedyczna, nie wiadomo jak to by się skończyło.

- To było wydarzenie, które bardzo mnie poruszyło, ale cieszę  się, że mogłem pomóc. Przydały się informacje z wojskowych kursów pierwszej pomocy – mówi  st. chor. Rafał Opalanko.  

 

 

Autor: Marta Hajkowicz

Kontakt: [email protected]

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: SuperData dodania komentarza: 25.06.2025, 13:19Źródło komentarza: Jantar na fali historii. Najstarszy śródlądowy statek w „Pytaniu na Śniadanie”Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Od zamknięcia ul. Mącznej ulice Szkolna, Ślusarska i Janowska stały się darmowym parkingiem dla całego miasta. Kierowcy unikają płatnej strefy i niszczą te ulice nadmiernym ruchem. Remont bez wprowadzenia strefy płatnego parkowania to wyrzucanie pieniędzy w błoto, nowe nawierzchnie znów szybko się zdegradują. Oczekuję, że miasto wreszcie potraktuje ten problem poważnie i wprowadzi stosowne zmiany przy okazji planowanego remontu.Data dodania komentarza: 25.06.2025, 13:18Źródło komentarza: Dodatkowe 4 mln na drogi i 2,5 mln zł na gospodarkę odpadamiAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: Dlaczego zdjęcia nie mają podanego autorstwa? Moje też tam są.Data dodania komentarza: 8.03.2025, 11:06Źródło komentarza: Elbląg lata 70' 80 ' 90 ' (sprawdź czy rozpoznasz co jest na zdjęciu)Autor komentarza: Lomasz TisTreść komentarza: Trochę szkoda że nie dostaniemy prezydenta Polski który walczyłby o większe dopłaty to podażu a nie popytuData dodania komentarza: 17.02.2025, 22:11Źródło komentarza: Magdalena Biejat: Rynek kredytowy to nie Dziki Zachód [WIDEO]Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Dlaczego nie mozna ogladac truso w internecie?Data dodania komentarza: 2.02.2025, 17:36Źródło komentarza: OGLĄDAJ W INTERNECIE, TAK JAK W TELEWIZJI!Autor komentarza: telewidz Elbląg i okoliceTreść komentarza: kiedy w koncu bedzie można ogladać truso tv internecieData dodania komentarza: 1.02.2025, 14:58Źródło komentarza: OGLĄDAJ W INTERNECIE, TAK JAK W TELEWIZJI!
Reklama