Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 7 maja 2025 13:40
Reklama

Elbląg. Park Dolinka przejdzie modernizację

To ma być zupełnie nowy park. Dolinka zostanie zmodernizowana w ramach programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja. Partnerem Elbląga w tym projekcie będzie Kaliningrad.
Elbląg. Park Dolinka przejdzie modernizację

Autor: nadesłane

Wstępne założenia zagospodarowania Parku Dolinka, które powstały między innymi na podstawie wniosków mieszkańców zakładają, zgodnie z nowoczesnymi trendami urbanistycznymi, stworzenie stref funkcjonalnych, w których znajdą się między innymi: plaża przy wodospadzie, park linowy, plac zabaw, tor saneczkowy, miasteczko rowerowe, zaciszne miejsce dedykowane seniorom z zadaszoną wiatą do organizowania imprez integracyjnych, mała gastronomia. Znaczącym elementem projektu będzie również modernizacja amfiteatru.  - Zależy nam na tym, aby Park Dolinka, który jest wyjątkowy dla elblążan znowu tętnił życiem i był miejscem atrakcyjnym dla wszystkich – od tych najmniejszych po seniorów. W połączeniu z planowanym do rewitalizacji kąpieliskiem miejskim stworzylibyśmy kilkunastohektarową, nowoczesną przestrzeń do rekreacji i wypoczynku – podkreśla Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.
Natomiast władze Kaliningradu mają gotową dokumentację na modernizację Parku Aschmanna - zabytkowego, leżącego niedaleko centrum, kompleksu parkowego.

Oba pomysły dotyczą modernizacji parków z uwzględnieniem funkcji rekreacyjno-wypoczynkowej. Nabór wniosków do Programu Współpracy Transgranicznej Polska –Rosja 2014-2020 rozpocznie się w pierwszym półroczu 2017 r. Maksymalny koszt projektu to 2,5 mln EUR. Dofinansowanie może wynieść nawet 90%. 
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AleksanderTreść komentarza: Dlaczego zdjęcia nie mają podanego autorstwa? Moje też tam są.Data dodania komentarza: 8.03.2025, 11:06Źródło komentarza: Elbląg lata 70' 80 ' 90 ' (sprawdź czy rozpoznasz co jest na zdjęciu)Autor komentarza: Lomasz TisTreść komentarza: Trochę szkoda że nie dostaniemy prezydenta Polski który walczyłby o większe dopłaty to podażu a nie popytuData dodania komentarza: 17.02.2025, 22:11Źródło komentarza: Magdalena Biejat: Rynek kredytowy to nie Dziki Zachód [WIDEO]Autor komentarza: roztTreść komentarza: Jewropejskie standardy...Data dodania komentarza: 21.01.2025, 20:30Źródło komentarza: 27 stycznia 1832 - masakra w FiszewieAutor komentarza: Don Zalesko (YTchanel.)Treść komentarza: Będzie wsparcie publikiData dodania komentarza: 2.12.2024, 15:42Źródło komentarza: Tauron Puchar Polski kobiet po raz pierwszy w Elblągu [WIDEO]Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonu
Reklama