Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 4 grudnia 2025 15:37
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Rolnicy z Sardynii odwiedzili gminę Braniewo

Niewykluczone, że kozy będą dobrym pretekstem do nawiązania współpracy gminy Braniewo z rolnikami z włoskiej Sardynii. Pierwsze rozmowy odbyły się podczas wizyty Włochów w gminie Braniewo.
Rolnicy z Sardynii odwiedzili gminę Braniewo

Autor: arch. UG w Braniewie

Rolnicy, którzy odwiedzili gminę Braniewo to gospodarze zajmujący się hodowlą bydła mlecznego. Właśnie ta dziedzina rolniczej działalności jest wiodącą w Sardynii, gdzie oprócz krów, Włosi hodują również kozy mleczne. Wójt Tomasz Sielicki zaprosił gości do odwiedzenia kilku gospodarstw położonych na terenie gminy.

 

- Byliśmy w Brzeszczynach, Ułowie, i Klejnowie. Tam Włosi mogli bliżej poznać specyfikę i formy hodowli stosowane przez naszych rolników. Wymiana doświadczeń z pewnością przyniesie wspólną korzyść – relacjonuje wizytę Tomasz Sielicki.



Sardyńczycy wyjeżdżając z gminy Braniewo, zadeklarowali chęć bliższej współpracy na wielu płaszczyznach rolniczej działalności. Rozmawiano m.in. o hodowli kóz w gminie Braniewo.

 

 

- Ziarno zostało zasiane. Zobaczymy co z tego wyjdzie – mówi wójt gminy Braniewo Tomasz Sielicki.

 

 

 

Autor: M. Hajkowicz
Kontakt: [email protected]

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: europolitanTreść komentarza: W Warszawie też widziałem ten książkomat. Aż się zdziwiłem, że takie coś jest.Data dodania komentarza: 1.10.2025, 23:31Źródło komentarza: W Elblągu pojawił się nowy książkomat [WIDEO]Autor komentarza: MMTreść komentarza: To jest dla życia miasta bardzo ważna inwestycja.Data dodania komentarza: 29.09.2025, 15:08Źródło komentarza: Elbląg może pochwalić się nowoczesną oczyszczalnią ściekówAutor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Jak wszystko ze światowida, niewidoczne jak wiatr.Data dodania komentarza: 17.07.2025, 09:05Źródło komentarza: Wakacyjne propozycje od elbląskiego ŚwiatowidaAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: SuperData dodania komentarza: 25.06.2025, 13:19Źródło komentarza: Jantar na fali historii. Najstarszy śródlądowy statek w „Pytaniu na Śniadanie”Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Od zamknięcia ul. Mącznej ulice Szkolna, Ślusarska i Janowska stały się darmowym parkingiem dla całego miasta. Kierowcy unikają płatnej strefy i niszczą te ulice nadmiernym ruchem. Remont bez wprowadzenia strefy płatnego parkowania to wyrzucanie pieniędzy w błoto, nowe nawierzchnie znów szybko się zdegradują. Oczekuję, że miasto wreszcie potraktuje ten problem poważnie i wprowadzi stosowne zmiany przy okazji planowanego remontu.Data dodania komentarza: 25.06.2025, 13:18Źródło komentarza: Dodatkowe 4 mln na drogi i 2,5 mln zł na gospodarkę odpadami
Reklama