Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 1 maja 2025 21:22
Reklama

Braniewo: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Silny wiatr oraz opady deszczu dają się odczuć od godzin nocnych na terenie powiatu oraz województwa. W chwili obecnej strażacy interweniowali kilkanaście razy na obszarze powiatu braniewskiego oraz miasta Braniewa usuwając przewrócone drzewa i złamane konary z dróg i ciągów komunikacyjnych.
Braniewo: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Autor: PSP w Braniewie

W działaniach związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru uczestniczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy – ochotnicy z jednostek OSP Lelkowo, Żelazna Góra, Lipowina, Pieniężno, Płoskinia.

W związku z ostrzeżeniami o silnym wietrze prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na własne bezpieczeństwo. Prosimy o nie pozostawianie samochodów w miejscach gdzie potencjalnie możemy spodziewać się spadających konarów czy obalenia drzew. Z balkonów należy usunąć wszystkie rzeczy, które mogą być przemieszczone przez wiatr, spadające dachówki mogą również uszkodzić zaparkowane pojazdy jak również zranić przechodzące osoby. W tych najbliższych godzinach Państwowa Straż Pożarna w Braniewie prosi o zachowanie rozwagi i dbanie o własne bezpieczeństwo. Siła wiatru może spowodować uszkodzenia sieci energetycznych. Pojawić się mogą również utrudnienia w ruchu drogowym poprzez drzewa i konary. Wiatr w połączeniu z padającym deszczem może pogorszyć warunki drogowe. Kierowcy powinni uwzględnić anomalie pogodowe w planowaniu podróży oraz zachować szczególną ostrożność. Podczas działania silnego wiatru nie należy podchodzić do okien i drzwi, dodatkowo należy przygotować dodatkowe zastępcze oświetlenie, naładować telefony komórkowe gdyż mogą pojawić się przerwy w dostawie energii. Okres najgorszej pogody należy przeczekać w domu, zabezpieczając domostwa i teren w pobliżu szczególnie elementy, które mogą zostać przesunięte i przemieszczone przez silny wiatr. Państwowa Straż Pożarna w Braniewie będzie odpowiadała na wszelkie zgłoszenia oraz zdarzenia dotyczące usunięcia skutków działania silnego wiatru lub zdarzeń wywołanych anomaliami pogodowymi. Numer alarmowy 998 pozostaje do dyspozycji mieszkańców miasta i powiatu.

 

 

 

Autor: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie

 

 


Podziel się
Oceń

ReklamaAdvertisement
KOMENTARZE
Autor komentarza: AleksanderTreść komentarza: Dlaczego zdjęcia nie mają podanego autorstwa? Moje też tam są.Data dodania komentarza: 8.03.2025, 11:06Źródło komentarza: Elbląg lata 70' 80 ' 90 ' (sprawdź czy rozpoznasz co jest na zdjęciu)Autor komentarza: Lomasz TisTreść komentarza: Trochę szkoda że nie dostaniemy prezydenta Polski który walczyłby o większe dopłaty to podażu a nie popytuData dodania komentarza: 17.02.2025, 22:11Źródło komentarza: Magdalena Biejat: Rynek kredytowy to nie Dziki Zachód [WIDEO]Autor komentarza: roztTreść komentarza: Jewropejskie standardy...Data dodania komentarza: 21.01.2025, 20:30Źródło komentarza: 27 stycznia 1832 - masakra w FiszewieAutor komentarza: Don Zalesko (YTchanel.)Treść komentarza: Będzie wsparcie publikiData dodania komentarza: 2.12.2024, 15:42Źródło komentarza: Tauron Puchar Polski kobiet po raz pierwszy w Elblągu [WIDEO]Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonu
Reklama