Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 4 grudnia 2025 21:51
Reklama

Grozili, zastraszali, teraz… posiedzą

21-letni Sebastian R. oraz 46-letni Grzegorz S. zostali zatrzymani przez policjantów do sprawy kierowania gróźb wobec swojego sąsiada. Dodatkowo 21-latek usłyszał również zarzut podpalenia drewnianego domku, który znajdował się na posesji mężczyzny, któremu wcześniej grozili. Obaj sprawcy trafili decyzją sądu na 3 miesiące do aresztu. Policja nie wyklucza innych zatrzymań w tej sprawie.
Grozili, zastraszali, teraz… posiedzą

Autor: KMP w Elblągu

Cała sytuacja miała miejsce w jednej z podelbląskich miejscowości. Zarówno ofiara jak i sprawcy gróźb znali się. Konflikt ten eskalował przez jakiś czas. Najpierw dochodziło do utarczek słownych, a gdy w pewnym momencie mężczyzna nie chciał przystać na propozycje sprawców – doszło do gróźb. Jak ustalili policjanci miała to być propozycja dotycząca pracy przy naprawie pojazdów. Ale mężczyzna odmówił uznając, że mogą to być jakieś „szemrane” interesy, z którymi nie chce mieć nic wspólnego. Sprawcy, aby zachęcić go do zmiany decyzji mieli podjeżdżać pod jego dom i np. rzucać siekierą w drzwi wejściowe. Mężczyzna mimo tego jednak nie uległ. W sierpniu doszło do podpalenia znajdującego się na posesji dziecięcego drewnianego domku ze ślizgawką. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców: 21-letniego Sebastiana R. oraz 46-letniego Grzegorza S. 21-latek przyznał się do wspomnianego podpalenia. Funkcjonariusze nie wykluczają dodatkowych zatrzymań. Wobec obu mężczyzn wystąpiono z wnioskiem o areszt. Wczoraj, sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące. Obaj, byli wcześniej karani. Za groźby oraz zniszczenie mienia może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: europolitanTreść komentarza: W Warszawie też widziałem ten książkomat. Aż się zdziwiłem, że takie coś jest.Data dodania komentarza: 1.10.2025, 23:31Źródło komentarza: W Elblągu pojawił się nowy książkomat [WIDEO]Autor komentarza: MMTreść komentarza: To jest dla życia miasta bardzo ważna inwestycja.Data dodania komentarza: 29.09.2025, 15:08Źródło komentarza: Elbląg może pochwalić się nowoczesną oczyszczalnią ściekówAutor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Jak wszystko ze światowida, niewidoczne jak wiatr.Data dodania komentarza: 17.07.2025, 09:05Źródło komentarza: Wakacyjne propozycje od elbląskiego ŚwiatowidaAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: SuperData dodania komentarza: 25.06.2025, 13:19Źródło komentarza: Jantar na fali historii. Najstarszy śródlądowy statek w „Pytaniu na Śniadanie”Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Od zamknięcia ul. Mącznej ulice Szkolna, Ślusarska i Janowska stały się darmowym parkingiem dla całego miasta. Kierowcy unikają płatnej strefy i niszczą te ulice nadmiernym ruchem. Remont bez wprowadzenia strefy płatnego parkowania to wyrzucanie pieniędzy w błoto, nowe nawierzchnie znów szybko się zdegradują. Oczekuję, że miasto wreszcie potraktuje ten problem poważnie i wprowadzi stosowne zmiany przy okazji planowanego remontu.Data dodania komentarza: 25.06.2025, 13:18Źródło komentarza: Dodatkowe 4 mln na drogi i 2,5 mln zł na gospodarkę odpadami
Reklama