Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 26 lipca 2025 14:21
Reklama

Plantacja konopi w lesie pod Elblągiem

27-letni Sławomir K. oraz jego rówieśnik Patryk K. zostali zatrzymani przez policjantów operacyjnych, gdy przyszli doglądać nielegalną uprawę konopi indyjskich, którą zorganizowali w lesie nieopodal Elbląga. Sprawcy przychodząc do lasu „udawali” grzybiarzy. W chwili zatrzymania mieli ze sobą koszyk z grzybami… głównie niejadalnymi.
Plantacja konopi w lesie pod Elblągiem

Autor: KMP w Elblagu

Kara do 3 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm zatrzymanym przez policjantów 27-latkom. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Funkcjonariusze operacyjni zatrzymali mężczyzn w chwili, gdy ci przyszli podlać sadzonki. Obaj zostali zatrzymani po krótkim pościgu. Również obaj, na początku nie chcieli się przyznać do uprawy konopi. Policjanci zgromadzili jednak spory materiał operacyjno-procesowy udowadniając im, że to nie pierwsza ich wizyta w tym miejscu. Łącznie zabezpieczono ponad 200 krzewów konopi. Znajdowały się one na trzech leśnych plantacjach wielkości kilkunastu metrów kwadratowych. Sprawcy, aby poczynić nasadzenia wycięli część drzewostanu a nawet ogrodzili rośliny palikami i sznurkiem. Policjanci, którzy zajmowali się tą sprawą współpracowali z funkcjonariuszami  Straży Leśnej Nadleśnictwa Elbląg. Dwaj mężczyźni oprócz zarzutów nielegalnej uprawy mogą usłyszeć również zarzuty wyrządzenia szkód w drzewostanie leśnym. 27-latkowie nie byli wcześniej notowani.  

 

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: obserwatorTreść komentarza: Jak wszystko ze światowida, niewidoczne jak wiatr.Data dodania komentarza: 17.07.2025, 09:05Źródło komentarza: Wakacyjne propozycje od elbląskiego ŚwiatowidaAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: SuperData dodania komentarza: 25.06.2025, 13:19Źródło komentarza: Jantar na fali historii. Najstarszy śródlądowy statek w „Pytaniu na Śniadanie”Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Od zamknięcia ul. Mącznej ulice Szkolna, Ślusarska i Janowska stały się darmowym parkingiem dla całego miasta. Kierowcy unikają płatnej strefy i niszczą te ulice nadmiernym ruchem. Remont bez wprowadzenia strefy płatnego parkowania to wyrzucanie pieniędzy w błoto, nowe nawierzchnie znów szybko się zdegradują. Oczekuję, że miasto wreszcie potraktuje ten problem poważnie i wprowadzi stosowne zmiany przy okazji planowanego remontu.Data dodania komentarza: 25.06.2025, 13:18Źródło komentarza: Dodatkowe 4 mln na drogi i 2,5 mln zł na gospodarkę odpadamiAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: Dlaczego zdjęcia nie mają podanego autorstwa? Moje też tam są.Data dodania komentarza: 8.03.2025, 11:06Źródło komentarza: Elbląg lata 70' 80 ' 90 ' (sprawdź czy rozpoznasz co jest na zdjęciu)Autor komentarza: Lomasz TisTreść komentarza: Trochę szkoda że nie dostaniemy prezydenta Polski który walczyłby o większe dopłaty to podażu a nie popytuData dodania komentarza: 17.02.2025, 22:11Źródło komentarza: Magdalena Biejat: Rynek kredytowy to nie Dziki Zachód [WIDEO]Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Dlaczego nie mozna ogladac truso w internecie?Data dodania komentarza: 2.02.2025, 17:36Źródło komentarza: OGLĄDAJ W INTERNECIE, TAK JAK W TELEWIZJI!
Reklama