Braniewo: Laur Publiczności pojechał do Świecia nad Wisłą

  • 16.09.2018, 13:59
  • Marta Hajkowicz
Braniewo: Laur Publiczności pojechał do Świecia nad Wisłą
W Braniewie zakończył się organizowany po raz pierwszy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej. Festiwal Dwóch Miast: Braniewo – Międzychód. Laur Braniewskiej Publiczności trafił do Szymona Piątkowskiego ze Świecia nad Wisłą, 15-letniego śpiewającego poety. Swoich laureatów nagrodzili też włodarze miasta i powiatu, organizatorzy oraz sponsor festiwalu. Za dwa tygodnie w Międzychodzie odbędzie się druga część OFPA Festiwalu Dwóch Miast.

Mający już 5-letnią historię Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Międzychodzie, w  tym roku po raz pierwszy odbywa się w dwóch etapach  i w dwóch miejscowościach: w Braniewie i w Międzychodzie. Połączenie przedsięwzięć kulturalnych doszło do skutku dzięki zaangażowaniu dwóch osób: Ewy Żuryło, dyrektorki Braniewskiego Centrum Kultury i Jakuba Zachciała, dyrektora Festiwalu w Międzychodzie.

- To wyjątkowe przedsięwzięcie, w którym występują młodzi i zdolni wokaliści, laureaci festiwali, uczestnicy  takich telewizyjnych produkcji jak np. The Voice of Poland – mówi Ewa Żuryło z Braniewskiego Centrum Kultury.  

Uczestnicy tegorocznej edycji Festiwalu przyjechali do Braniewa w trzeci weekend września (14 i 15.09.2018). W 12 – osobowej grupie zakwalifikowanych do udziału w Festiwalu znalazły się 3 reprezentantki sekcji wokalnej działającej w BCK. Młodzi artyści wzięli udział  w warsztatach wokalnych, a na scenie Braniewskiego Centrum Kultury, przy akompaniamencie zespołu grającego muzykę na żywo, walczyli  m.in. o uznanie publiczności. Laur Braniewskiej Publiczności trafił  do Szymona Piątkowskiego ze Świecia nad Wisłą, 15-letniego śpiewającego poety. Swoich  laureatów nagrodzili  włodarze miasta i powiatu, organizatorzy oraz sponsor festiwalu. Były też dwie nagrody specjalne, dające laureatowi kwalifikację bez eliminację do kolejnych zmagań w drugim etapie OFPA  w Międzychodzie.  Na zakończenie sobotniego koncertu galowego w BCK  ze swoim recitalem wystąpiła Joanna Dove. Związana kiedyś z Braniewem artystka,  zadebiutowała w wieku 13   lat. Dziś nagrywa solową płytę, ma na swoim koncie wiele nagród m.in. Festiwalu Ryszarda Rynkowskiego w Elblągu.

Zakończone spotkanie w Braniewie było początkiem śpiewających zmagań. Uczestnicy Festiwalu spotkają się ponownie za dwa tygodnie. 29 i 30 września OFPA odbędzie się w Międzychodzie. Truso.tv jest  jednym z patronów medialnych Festiwalu.

Marta Hajkowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe