Sprzedaż towaru do Austrii - jaki transport wybrać?

  • 16.07.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Sprzedaż towaru do Austrii - jaki transport wybrać?
Handel międzynarodowy ma zarówno plusy, jak i minusy. To tych pierwszych z pewnością możemy zaliczyć zysk oraz znalezienie nowego partnera biznesowego. Do wad trzeba zaś przypisać całą otoczkę, czyli m.in. transport. Podpowiadamy, jaki transport wybrać w przypadku sprzedaży towaru do Austrii.

Austria - kraj Mozarta

Austria kojarzy nam się w Polsce głównie z górami. Nieskończenie długie pasmo Alp, szczyty wyższe niż Tatry i śnieg – oto obraz tego kraju. W ostatnich latach przestał być utożsamiany ze swoimi wielkimi synami, takimi jak chociażby Wolfgang Amadeusz Mozart, a stał się synonimem ferii zimowych. W Austrii wiele osób spędza urlop w miesiącach zimowych, ponieważ panują tam wtedy fantastyczne warunki do szusowania na nartach. Jednak nie każdy kojarzy Austrię, lub jak mówią mieszkańcy tego kraju, Österreich, z zimą i śniegiem. Dla niektórych jest to partner handlowy, z którym można zrobić świetny biznes.

Co wysyłamy do Austrii?

Choć Austria leży stosunkowo blisko Polski, kraj ten nie należy do naszych głównych partnerów handlowych. Pierwsza dziesiątka najważniejszych rynków eksportowych dla polskich towarów wygląda następująco: Niemcy, Czechy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Holandia, Rosja, Szwecja, Hiszpania, a nawet dalekie Stany Zjednoczone. Mimo to, Austria dla wielu firm stanowi ciekawy i ważny cel. Udział tego kraju w ogólnym eksporcie Polski to mniej niż 2%. Jednak nad Dunajem cenią sobie m.in. polskie meble, maszyny i części do nich, zboża, oleje, kakao i jego przetwory czy cukier i zabawki. Jak widać jest tego całkiem sporo, co oznacza, że przedsiębiorcy potrzebują kogoś, kto te towary przewiezie.

Transport międzynarodowy Austria – co wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, Austria leży blisko naszego kraju – z Katowic do Wiednia jest niecałe 400 kilometrów, zaś z Warszawy tylko 300 kilometrów więcej. Co to oznacza dla przedsiębiorców? Że istnieje tylko jeden sensowny wybór środka transportu. Jest nim transport drogowy, przy użyciu samochodów ciężarowych. Taki rodzaj usługi oferuje chociażby Doritrans. Transport międzynarodowy do Austrii przy użyciu tak zwanego TiR-a jest najbardziej logicznym rozwiązaniem, z uwagi na małe odległości między Polską a Austrią. Statkiem nic nie dostarczymy, ponieważ Austria nie m dostępu do morza. Z kolei samolot czy kolej wymagają od przedsiębiorcy wysłania bardzo, bardzo dużej ilości towaru. Z finansowego punktu widzenia nie opłaca się pakować 25 ton zabawek w samolot i wysyłać ich z Gdańska do Salzburga. Dlatego to właśnie transport drogowy jest najlepszym wyborem.

Grupa Tipmedia
Podziel się: