Ściereczki z mikrofibry – do samochodu i nie tylko

  • 11.07.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Ściereczki z mikrofibry – do samochodu i nie tylko
Przyjęło się, że sprzątanie domu to typowo kobiece zajęcie. Choć wielu mężczyzn nie przykłada do niego powagi, nie można powiedzieć, że nie dbają o swoje samochody. Przedstawiamy wam ściereczki z mikrofibry, które kochają zarówno panie, jak i panowie.

Niezbędne środki do mycia samochodu

Stereotypów na temat płci jest naprawdę bardzo wiele. Jeden z nich dotyczy oczywiście sprzątania i podziału tego obowiązku między domowników. Wielu mężczyzn stara się go unikać i, gdy przychodzi do odkurzania, mycia podłóg i ścierania kurzu, oni wybierają się do garażu i otaczają szczególną troską swoje samochody. By jednak utrzymać auto w dobrej kondycji, nie tylko mechanicznej, potrzeba zainwestować sporo pieniędzy. Środki do mycia samochodu, choć można kupić tańsze i droższe, swoje kosztują. Dlatego warto wiedzieć, co musisz mieć pod ręką, by lakier błyszczał, a tapicerka pachniała świeżością. Jakie środki do mycia samochodu są niezbędne? Przyda się płyn do mycia szyb, pasta polerska, środek do mycia tapicerki – to na początek. W zależności od tego, jak bardzo zaawansowane będą nasze prace, ta lista ulegnie wydłużeniu. Jest jednak coś, co musimy mieć niezależnie od nakładu sił i środków. Są to ściereczki z mikrofibry.

Ściereczki z mikrofibry – do kuchni i samochodu

Kojarzą się nam one głównie z porządkami domowymi, jednak ściereczki z mikrofibry są również polecane przy sprzątaniu auta. Standardowo używa się ich do: wycierania plam po napojach, usuwaniu kurzu, myciu okien czy zmywaniu naczyń. Automaniacy zaś wykorzystują ściereczki z mikrofibry przy czyszczeniu swoich czterech kółek. Mają one jedną podstawową zaletę – nie niszczą lakieru. Źle dobrane narzędzia myjące mogą w jednej chwili uszkodzić nasz lakier, dlatego nie operujmy byle czym i postawmy na ściereczki z mikrofibry. Są one nie tylko bezpieczne dla lakieru, ale również wydajne i bardzo chłonne. Warto podkreślić ich uniwersalność, bowiem ściereczki do lakieru nadają się również do czyszczenia kokpitu i mycia szyb.

Ircha naturalna – sprawdzi się przy szybach

Wymieniając przydatne środki do mycia samochodu warto poświęcić kilka słów, by omówić temat irchy naturalnej. Ircha naturalna przyda się nam przede wszystkim do osuszania samochodu. Jest ona jeszcze bardziej chłonna niż ściereczki z mikrofibry, dzięki czemu przy jej pomocy szybko wytrzemy nasze auto do sucha. Kupując irchę naturalną musimy jednak zwracać uwagę na długość włókna. Niektóre z nich są dość krótkie, a taka ircha naturalna może uszkodzić nasz lakier. Dlatego lepiej postawić na nieco droższa, ale bardziej uniwersalne irchy. 

Grupa Tipmedia
Podziel się: