×

Obroża antyszczekowa - jak działa i kiedy ją stosować?

  • 20.12.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Obroża antyszczekowa - jak działa i kiedy ją stosować?
Każdy pies, zwłaszcza szczeniak potrzebuje ustalenia jasnych zasad. W innym przypadku będzie zachowywać się na tyle niesfornie, że może przysporzyć nam wielu trudności i nerwów. Z tego też względu istotna jest jego tresura. Konsekwencja to jednak nie wszystko, pomocne okażą się także różnego rodzaju profesjonalne akcesoria. Zaliczyć można do nich m.in. obroże antyszczekowe. Na czym opiera się ich działanie i czy są bezpieczne dla czworonogów?

Obroża antyszczekowa - działanie

Szczekanie psa może okazać bardzo uciążliwe i to nie tylko dla domowników, ale i sąsiadów, tym bardziej, gdy mieszkamy w bloku. Niestety, pupilom często zdarza się wyrażać w ten sposób podekscytowanie bądź tęsknotę za właścicielem, kiedy zostają same. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem są obroże antyszczekowe, które uaktywniają się za każdym razem jeśli tylko pies zaczyna szczekać lub wyć. Zazwyczaj wysyłają w jego kierunku impuls elekrostatyczny. Są też takie takie obroże antyszczekowe, które zamiast impulsu, uaktywniają aplikację sprayu do nosa czworonoga. Dzięki temu już w krótkim czasie kojarzy on takie upomnienie ze swoim szczekaniem.

Czy obroże antyszczekowe są bezpieczne?

Wielu miłośników zwierząt zastanawia się nad tym, czy obroże oduczające szczekania w nieodpowiednich momentach są w pełni bezpieczne dla psów. Mogą jednak całkowicie pozbyć się obaw, ponieważ tego typu obroże zostały dokładnie przetestowane. Nie sprawiają bólu ani uczucia dużego dyskomfortu, a z pewnością nie bardziej niż krzyk właściciela. Ponadto, nie muszą być stosowane przed długi czas. Zazwyczaj wystarczy od kilku dni do kilku tygodni, aby pies nauczył się, że szczekanie nie zawsze jest dobrym pomysłem. Treningowe obroże dla psa występują w wielu typach i rodzajach. Nierzadko posiadają dodatkowe oświetlenie LED, które okaże się przydatne szczególnie wieczorem. Ponadto. istnieje możliwość wyboru ciekawych wzorów, które dodadzą naszemu czworonogowi uroku. Co ważne, powinny zostać wybrana do rozmiarów psa. W tym celu warto zmierzyć obwód jego karku.

Co poza obrożą antyszczekową?

W sklepach zoologiczny znajdziemy bogaty asortyment akcesoriów elektronicznych przeznaczonych dla czworonogów. Wśród nich znajdują się elektroniczne smycze, które służą do nauki chodzenia psa przy nodze właściciela. To niezwykle przydatny gadżet. Dzięki jego zastosowaniu można odczuć psa ciągnięcia smyczy w zaledwie kilka dni. Czynność, która do tej pory sprawiała tyle problemów, staje się więc prosta. 

Obroża antyszczekowa stosowana jest zarówno przez profesjonalnych treserów psów, jak i przez właścicieli, którzy chcą oduczyć swojego pupila szczekania. Ich dużą zaletę stanowi przystępna cena. Przeważnie posiadają wbudowany akumulator, dzięki czemu można je naładować i użytkować przez długi czas, choć nie powinno to być konieczne, gdyż ich działanie jest stosunkowo szybkie i skuteczne. 

Grupa Tipmedia
Podziel się: