Bidon z filtrem dla aktywnych - na co zwracać uwagę?

  • 14.11.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Bidon z filtrem dla aktywnych - na co zwracać uwagę?
Bidon wyposażony w filtr to jeden z tych sprzętów, dla których zawsze znajdzie się zastosowanie. Jest to idealny wybór dla osób prowadzących aktywny tryb życia, gdyż konsumują one o wiele większą ilość płynu niż przeciętny człowiek. Zwykła woda z kranu zawiera wiele soli mineralnych i innych związków chemicznych, które w zbyt dużych ilościach mogą bardzo źle wpłynąć na kondycję i ogólne zdrowie. Rozsądnie jest zadbać o siebie także pod tym względem i zainwestować w bidon, który pomoże oczyścić wodę z niechcianych substancji. Wystarczy kilka miesięcy, aby odczuć wyraźną różnicę w swoim samopoczuciu. Zdrowszy organizm to także o wiele lepsze osiągi wśród sportowców.

Czym powinno się kierować przy zakupie bidonu?

Bidon z filtrem powinien cechować się wszystkim tym, na co zwraca się uwagę także w zwykłej butelce. Musi być on poręczny, pojemny, łatwy do przenoszenia i wygodny w użytkowaniu. Materiał, z którego taki bidon jest wykonany musi być także dostatecznie wytrzymały, aby nie uległ uszkodzeniu podczas treningu. Sam filtr znajdujący się w nim zazwyczaj wykonuje się z użyciem węgla aktywnego, który skuteczne uzdatnia znajdującą się w nim wodę. Jeśli chce się jeszcze bardziej poprawić jakość spożywanego płynu, to dobrą inwestycją są dodatkowe filtry, które zatrzymują niechciane drobinki organiczne.

Prawidłowe użytkowanie oraz cena bidonu filtracyjnego

Jeśli zdecydowało się już na taki zakup, to najlepszym pomysłem jest nabycie produktu wysokiej jakości. Jednym ze sprawdzonych dostawców jest https://www.agdmaster.com/, którego oferta zawsze stoi na dobrym poziomie. Egzemplarz z wyżej półki, pomimo nieco podwyższonej ceny, to inwestycja, która się zwróci. W każdym razie, nie są one specjalnie drogie, rzadko kosztując więcej niż kilkadziesiąt złotych. Filtry należy co pewien czas wymieniać, co stanowi comiesięczny, choć niezbyt duży wydatek. Przemyślany zakup wiąże się natomiast z większą trwałością takiego sprzętu, a zatem jego przedłużoną funkcjonalnością.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: