Ekologiczne firmy coraz popularniejsze

  • 13.11.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Ekologiczne firmy coraz popularniejsze
Coraz większa świadomość społeczeństwa na temat ochrony środowiska sprawia, że konsumenci oczekują od różnych marek postaw proekologicznych. Liczne firmy są krytykowane za używanie niebezpiecznych substancji chemicznych w procesach produkcji, marnowanie żywności czy też utylizowanie niesprzedanej odzieży. Aby zyskać zaufanie odbiorców i przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego, warto zainwestować w torby ekologiczne, dzięki którym zmniejszy się zużycie reklamówek foliowych.

Torby foliowe - świat mówi im NIE

Jedną torbę foliową produkuje się w sekundę, jednak reklamówka rozkłada się aż przez 400 lat! Z tego względu foliówki, rozdawane do niedawna w sklepach, od lat zalegają na składowiskach śmieci, zanieczyszczają morza, rzeki i jeziora oraz są porywane przez wiatr. Większość krajów chce wycofać z użycia problematyczne reklamówki i zastąpić je ekologicznymi torbami bawełnianymi i płóciennymi lub biodegradowalnymi jednorazówkami.

Obecnie całkowity zakaz używania toreb foliowych obowiązuje w Australii, Japonii, Nowej Zelandii, RPA, w kilku regionach Francji oraz w północno-wschodnich Indiach, a także na Korsyce i Mauritiusie. W Danii, Irlandii i Bułgarii na torby foliowe nałożono dodatkowe podatki, natomiast w Niemczech, Polsce i na Węgrzech sprzedawców detalicznych zobowiązano do pobierania opłat za jednorazowe reklamówki na zakupy. W Chinach supermarketom i sklepom zabroniono udostępniania bezpłatnych foliówek, a w Delhi obowiązuje całkowity zakaz używania toreb foliowych - za jego złamanie grozi kara do 5 lat więzienia i ok. 6 tysięcy złotych grzywny.

Wielorazowe torby zyskują na znaczeniu

Firmy i sklepy, które chcą wspierać dbałość o środowisko i walkę z foliowymi reklamówkami, stawiają na torby bawełniane. Ekologiczne torby na zakupy można prać i wykorzystywać każdego dnia nie tylko podczas robienia sprawunków. Torby z płótna posłużą nawet kilka lat, a ponadto rozłożą się znacznie szybciej niż reklamówki foliowe. Dzięki tym cechom, zmniejsza się zanieczyszczenie środowiska naturalnego, a utylizacja odpadów staje się mniej kosztowna.

Ze względu na swoją trwałość, torby płócienne wykorzystuje się dodatkowo jako nośnik reklamy. Ekologiczne marki zamawiają torby dla swoich klientów, dzięki czemu odbiorcy zabierają je ze sobą na zakupy w różne miejsca. Reklama na torbie jest widoczna dla innych osób, co zwiększa rozpoznawalność marki i wspiera jej pozycję na rynku. Ponadto produkcja jednej torby bawełnianej kosztuje niewiele, dlatego przedsiębiorstwo może pozwolić sobie na zamówienie wielu egzemplarzy toreb dla klientów i ich rozdawanie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: