Top 3 najpiękniejszych plaż w Hiszpanii

  • 7.09.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Top 3 najpiękniejszych plaż w Hiszpanii
Jeśli zapytać by turystów z czym kojarzy im się Hiszpania pewnie jedną z najczęściej padających odpowiedzi byłaby „piękne, słoneczne plaże”. Kraj ten rzeczywiście skrywa w sobie ponad 800 kilometrów piaszczystych plaż, które każdego roku przyciągają turystów z różnych zakątków świata. Zapierające dech w piersiach widoki, krystalicznie czysta woda oraz nieustanie świecące słońce kuszą też spragnionych wypoczynku Polaków.

Przedstawiamy las playas más bellas de España – najpiękniejsze hiszpańskie plaże. Wybraliśmy 3 z nich, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Dokładny ich opis znajdziesz na stronie www.hermosaespana.es.

Plaża Es Trenc

Na największej wyspie na całych Balearach jaką jest Majorka plaż jest mnóstwo, ale to Playa de Es Trenc robi na turystach największe wrażenie. Położona na południowym brzegu wyspy słynie z kryształowo czystej wody oraz jasnego, kwarcowego piasku. W niedalekim położeniu umiejscowiony jest prawdziwy ornitologiczny raj, który do gustu przypadnie nie tylko miłośnikom birdwatchingu.

Plaża Ses Illetes

Choć na cel wakacyjnych wojaży turyści najczęściej obierają Ibizę lub Majorkę, to najładniejszymi plażami na Balearach może pochwalić się również Formentera. Za jedną z najpiękniejszych uchodzi Playa de Ses Illetes. Żeby podziwiać jej piękno nie trzeba rezerwować wczasów na wyspie, dotrzeć do niej można drogą morską z Ibizy. Z pewnością warto wybrać się na taką wycieczkę.

Plaża Maspalomas

Położona w samym środku jednego z najchętniej odwiedzanych nadbrzeży w całej Europie. Gran Canaria słynie z ogromnej ilości turystów szukających rozrywki i różnych form rekreacji. Playa de Maspalomas znana jest ze znajdującej się tam zabytkowej latarni morskiej Faro, która była świadkiem przybywania na wyspę pierwszych turystów transformacji tych obszarów.

Chcesz spędzić swoje wakacje w innym zakątku Hiszpanii? Pełny ranking najpiękniejszych hiszpańskich plaż znajdziesz pod adresem https://www.hermosaespana.es/las-10-playas-mas-bellas-de-espana/

Grupa Tipmedia
Podziel się: