Rejsy w Chorwacji – wypoczynek z przygodą w tle

  • 22.08.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Rejsy w Chorwacji – wypoczynek z przygodą w tle
Rejsy zyskują sobie w ostatnich latach coraz większą liczbę zwolenników. Znudzeni tradycyjnymi formami wypoczynku urlopowicze zaczynają poszukiwać czegoś nowego, takiego sposobu spędzania czasu, który poza relaksem zapewni im również inne atrakcje. W cenie jest zwłaszcza aura przygody, lekki dreszczyk emocji, nowa perspektywa na znane i nieznane rejony oraz luksus. A wszystkie te i znacznie więcej oferują rejsy wakacyjne.

Rejsy na pokładzie luksusowego jachtu

Urlop spędzony na pokładzie komfortowego jachtu to istne spełnienie marzeń rodem z hollywoodzkiej superprodukcji. Do dyspozycji pasażerów znajdują się zwykle dwuosobowe kajuty z łazienkami, przestronna messa oraz kokpit. W cenie wycieczki znajduje się również pełne wyżywienie, czyli śniadania, obiady i kolacje, a także napoje. Wszystko to łącznie składa się na warunki, które w niczym nie ustępują tym panującym w najlepszych nadmorskich kurortach, a możliwości, jakie oferują rejsy, znacznie przewyższają wakacje na plaży.

Żeglarskie doświadczenie

Rejsy, nawet te wakacyjne, nastawione przede wszystkim na wypoczynek, stwarzają doskonałą okazję na zapoznanie się z żeglarskim rzemiosłem. Na czas ich trwania urlopowicze stają się członkami załogi, co daje im szansę sprawdzenia się za sterami jachtu czy też przy obsłudze urządzeń nawigacyjnych. Oczywiście, przez wzgląd na bezpieczeństwo wyprawy, wszystkie tego typu zabawy odbywają się pod czujnym okiem skippera.

Zwiedzanie

Tym co wyróżnia rejsy na tle innych form spędzania wakacji jest możliwość przyjrzenia się mijanym miejscom z nowej, szerszej perspektywy. Nawet znane wcześniej krajobrazy widziane teraz z pokładu katamaranu zyskują całkiem odmienne charakterystyki. Ponadto, codziennie statek zawija do innego portu, a pasażerowie mogą zwiedzać urokliwe portowe miasteczka, przyglądać się życiu mieszkańców lub degustować specjały lokalnej kuchni w miejscowych knajpkach i restauracjach.

Rejsy dla aktywnych

Wbrew pozorom rejsy stwarzają również niemal nieograniczone możliwości dla fanów aktywnego spędzania czasu. Przede wszystkim mają oni okazję do wypróbowania i nauki całego spectrum sportów wodnych, od nurkowania i windsurfingu począwszy, poprzez kitesurfing i paralotniarstwo aż do nart wodnych, raftingu i wielu, wielu innych. Co więcej, w większości portów istnieją profesjonalne szkółki, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów można doskonalić się w wybranej dyscyplinie.

Rejsy w Chorwacji – pogoda gwarantowana

Choć położona niedaleko od naszego kraju, Chorwacja to wymarzone miejsce na rozpoczęcie przygody z morzem. Jak informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl, Morze Adriatyckie jest stosunkowo spokojne, a pogoda, przynajmniej w sezonie, wymarzona. Jadąc do Chorwacji mamy w zasadzie stuprocentową pewność, że natrafimy na piękną, słoneczną aurę. Cechę tę docenią zwłaszcza rodziny z dziećmi, które, przynajmniej do czasu, aż ich pociechy osiągną dorosłość, muszą na każdym kroku dbać o to, aby zapewnić im odpowiednią ilość atrakcji.

Unikatowa kultura i przyroda

Rejsy w Chorwacji to znacznie więcej niż jedynie żegluga oraz uprawianie sportów wodnych. To również wspaniała, rozwijająca się na pograniczu kilku tradycji kultura, która zaowocowała stworzeniem wspaniałych dzieł sztuki i zabytków. Warto też wspomnieć, że kraj ten słynie również z bogatej, wspaniale zachowanej flory i fauny, którą można podziwiać w niezliczonych parkach i rezerwatach. Na szczególną uwagę zasługują między innymi urzekające, dalmackie wyspy, Błękitna Grota, Wyspy Paklińskie, Lawendowa Wyspa, Hvar czy Komiza. To jednak zaledwie przedsmak atrakcji, jakie czekają na turystów nad Adriatykiem, dlatego, jak pokazuje doświadczenie, jeżeli ktoś choć raz zdecyduje się na wypoczynek w Chorwacji, na pewno wróci tam jeszcze wielokrotnie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: