GLC-LH-SMD – co to za sprzęt?

  • 31.07.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
GLC-LH-SMD – co to za sprzęt?
GLC-LH-SMD, SFP-10G-SR, GLC-SX-MMD, WS-X4748-RJ45V+E, WS-C3850-48T-S – te nazwy 99% osób nic nie mówią. Nie ma w tym nic dziwnego, dlatego w poniższym tekście wyjaśnimy, co one oznaczają oraz powiemy więcej na temat GLC-LH-SMD.

Wiedza techniczna

Nie każdy z nas ma szeroką wiedzę z każdej dziedziny. Ba, bardzo często zdarza się, że nasza wiedza jest ograniczona do podstaw ze szkoły średniej. To nic złego, ponieważ nie każdy z nas musi być ekspertem od wszystkiego. A już na pewno nie musimy być ekspertami w dziedzinie nowoczesnych technologi. Bo właśnie z nią związane są wyżej wymienione ciągi liter i cyfr. Jednak nie są one chaotyczne i pozbawione sensu, ponieważ określają konkretne produkty konkretnej firmy.  GLC-LH-SMD, WS-X4748-RJ45V+E, WS-C3850-48T-S i cała reszta to to switche amerykańskiej firmy Cisco, której poświęcimy kilka linijek.

Cisco Systems – mało znana firma z USA

Choć większość potentatów z branży technologicznej (Apple, Intel, SanDisk, itp.) jest dość dobrze znana przez większość osób, Cisco Systems kojarzą tylko nieliczni. Dlaczego tak się dzieje? Przecież mówimy o największym przedsiębiorstwie w branży sieciowej. I wydaje się, że tutaj mamy odpowiedź. Branża sieciowa to dość specyficzny obszar, zaś Cisco Systems zajmuje się bardzo konkretnymi segmentami tego rynku. Są to chociażby internet rzeczy (IoT) czy bezpieczeństwo z chmury. Internet rzeczy to technologia przyszłości, która ma na celu stworzenie inteligentnych domów, miast, transportu i innych gałęzi naszego życia. Jednak standardowemu użytkownikowi, Cisco Systems jest bardziej znane z produkcji routerów. W naszych domach z reguły znajduje się sprzęt tego producenta, który uważany jest za jednego z najlepszych twórców urządzeń przesyłowych.

GLC-LH-SMD – przełącznik Cisco

Cisco Systems działa na wielu polach branży high-tech, na co pozwoliły przejęcia, jakich firma dokonywała na przestrzeni lat. Spod ręki Amerykanów wyszło wiele switchy, w tym m.in. GLC-LH-SMD. Zobacz, czym jest ten przełącznik. Producent informuje, że GLC-LH-SMD to innowacyjny nadajnik, który pracuje w oparciu o światłowody jedno i wielomodowe. Jak na produkt od Cisco przystało, ten switch również jest wykonany z materiałów wysokiej jakości. Urządzenia takie jak GLC-LH-SMD muszą „stawać na wysokości zadania”, dlatego wydajność i bezawaryjność powinny być ich cechami rozpoznawczymi. W przypadku tego produktu tak jest, ponieważ Cisco Systems obejmuje go gwarancją na cały okres użytkowania, dzięki czemu mamy pewność, że ten konkretny nadajnik będzie nam służył przez wiele lat.

Grupa Tipmedia
Podziel się: