Jak poprawić pamięć i koncentrację?

  • 31.08.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak poprawić pamięć i koncentrację?
Nasza codzienność jest zabiegana, mamy milion spraw na głowie i rzeczy, o których musimy pamiętać. Jak? Nasz mózg jest tutaj kluczowym organem, który odpowiada za procesy myślenia, zapamiętywania i koncentracji. Do jego sprawnego funkcjonowania niezbędne jest dostarczenie odpowiedniej ilości energii i składników warunkujących pamięć. Natural Pharmaceuticals wyjaśnia, że główną kwestię w tym temacie odgrywa zdrowa i zrównoważona dieta, a także odpowiednia dawka aktywności fizycznej. Czy możemy więc wspomóc funkcjonowanie naszego mózgu? Okazuje się, że tak! A oto kilka sposobów.

Witaminy na poprawę pamięci

Najpopularniejszymi składnikami diety, wpływającymi na poprawę pamięci i koncentracji są czekolada, orzechy i kawa. Jednak na nich świat się nie kończy. Jak informują specjaliści z Natural Pharmaceuticals, kluczową rolę odgrywają tutaj witaminy z grupy B. Witamina B1 jest kluczowa w przekazywaniu impulsów nerwowych. B6 odgrywa istotną rolę w sprawnym funkcjonowaniu układu nerwowego, z niej również powstaje serotonina -zwana hormonem szczęścia, która również tutaj pomaga. Z kolei witamina PP niezbędna jest do procesów zapamiętywania. W naszej diecie nie powinno zabraknąć produktów zawierających witaminy z grupy B.

 

Minerały na koncentrację

Oprócz wcześniej wspomnianych witamin, równie ważną rolę stanowią minerały. To one wspomagają pracę mózgu, mając właściwości antyoksydacyjne i usprawniające przewodnictwo impulsów nerwowych. Magnez wspomaga koncentrację, a do tego łagodzi stres i redukuje napięcia. Wapń jest niezbędny do przewodzenia impulsów nerwowo-mięśniowych. Za odpowiednie dotlenienie mózgu odpowiadają potas i żelazo, a z kolei cynk chroni układ nerwowy przed wpływem wolnych rodników. Natural Pharmaceuticals podkreśla, że jeśli nie jesteśmy w stanie pokryć dziennego zapotrzebowania na poszczególne składniki, powinniśmy sięgnąć po suplementy diety.

 

Zrównoważona dieta

W sprawnym funkcjonowaniu naszej pamięci i koncentracji kluczowa jest zrównoważona dieta. Powinna zawierać wszystkie grupy produktów, ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich elementów wyszczególnionych powyżej. Do tego Natural Pharmaceuticals przypomina, że mózg do poprawnej pracy potrzebuje energii, której głównym źródłem są węglowodany. Najlepiej sięgać po te złożone, występujące w kaszach czy ciemnym pieczywie. Nie możemy zapomnieć o białku, które jest budulcem mózgu i odpowiada za regenerację komórek nerwowych. Nie pomijajmy również kwasów tłuszczowych Omega -3. Wspierają one zarówno układ nerwowy, jak i krwionośny. Zdrowa i zbilansowana dieta jest skuteczna do prawidłowego funkcjonowania. Aby jeszcze bardziej ją wesprzeć Natural Pharmaceuticals proponuje połączyć ją z ćwiczeniami pamięci i aktywnością fizyczną. Dotlenienie mózgu to podstawa!

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: