Filmowa siła muzyki – EOK żegna lato

  • 24.07.2019, 11:49 (aktualizacja 24.07.2019, 11:55)
  • Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty
Filmowa siła muzyki – EOK żegna lato Fot. nadesłane
Kilkadziesiąt minut wartkiej narracji, punktów kulminacyjnych, sugestywnych bohaterów i nagłych zwrotów akcji. Co się za nimi kryje? Scenariusz wybitnego filmu lub serialu – odpowie kinoman. Scenariusz koncertu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej – odpowie meloman. A gdyby takie scenariusze znalazły się w jednym ręku? Zadbał o to Krzysztof Herdzin, pod którego batutą kameraliści pożegnają wakacje wyjątkowym koncertem muzyki filmowej.

Celuloid to powrót do czasów, gdy reżyserzy czarno-białą formę taśmy filmowej pokrywali wielobarwną treścią scen i epizodów. Projekt zainicjowali wirtuozi gitary jazzowej, a zarazem przyjaciele ze szkolnej ławki i studia nagraniowego – Marek Napiórkowski i Artur Lesicki, którzy zaprosili do współpracy Krzysztofa Herdzina i EOK. Efekt? Przenikające się wzajemnie linie gitar i instrumentów smyczkowych, tworzące niepowtarzalną kombinację historii i nastrojów rodem z Wojny domowej, Człowieka z żelaza czy Lalki.

Takiego koncertu nie sposób przegapić, tym bardziej że w Sali Koncertowej ZPSM wystąpią artyści, którym nie straszny ani deszcz nagród ani lawina wyróżnień. Marek Napiórkowski? Ponad 150 nagranych płyt i 11 nominacji do Fryderyków. Artur Lesicki? W dorobku 40 albumów i współpraca m.in. z Urszulą Dudziak, Krystyną Prońko oraz Zbigniewem Namysłowskim. Krzysztof Herdzin? 18 Złotych Płyt dla aranżera i dziesiątki występów po obu stronach Oceanu Atlantyckiego, w tym koncerty z Elbląską Orkiestrą Kameralną…


 

25.08.2019, niedziela, 19:00

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:

Krzysztof Herdzin – dyrygent

Marek Napiórkowski – gitara

Artur Lesicki – gitara

Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.

Kompozycje polskich mistrzów muzyki filmowej z takich produkcji jak „Lalka”, „Wojna domowa”, „Pożegnanie z Marią”, „Prawo i pięść”, „Człowiek z żelaza” oraz autorskie utwory solistów. 

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu

Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy)

Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny

 

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler

Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

 

 


 


 


 

Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty

Podziel się:Pozostałe