W muzycznym hołdzie mamom – EOK z Piotrem Pławnerem

  • 25.04.2019, 12:30
  • Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty
W muzycznym hołdzie mamom – EOK z Piotrem Pławnerem
Silna, mądra, a przede wszystkim kochana – mama. 26. maja to Jej święto i można je celebrować w różnoraki sposób. Melomani nie mają jednak wątpliwości, że najlepszy jest jeden – koncert Piotra Pławnera i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Artyści, w Sali Koncertowej ZPSM, sprawią swoimi smyczkami, że muzyka nie tylko złagodzi obyczaje, ale i połączy pokolenia.

Kameraliści uczynią to wraz z laureatem dwóch Fryderyków i I nagrody Międzynarodowego Konkursu Radiofonii Niemieckiej (przyznanej w ponad półwiecznej historii konkursu dopiero po raz trzeci). Piotr Pławner to nie tyle sceniczna osobowość, co sceniczne zwierzę, „swoją demonicznością, brawurą i wirtuozerią rozbudzające nawet najbardziej oschłą publiczność” (Yehudi Menuhin). Wirtuoz każdym koncertem udowadnia, że dbałość o wierność partyturze może iść w parze z oryginalnością interpretacji i nie inaczej będzie w Elblągu.

Koncert upłynie pod znakiem muzyki Antonio Vivaldiego. Za sprawą takich dzieł, jak Koncert smyczkowy c-moll RV 120 czy Koncert smyczkowy d-dur RV 121 przekonamy się, że w dobie XXI wieku twórczość włoskiego mistrza wciąż stanowi twórczą i inspirującą siłę. Tę prawdę potwierdzą także Amerykańskie cztery pory roku Philippa Glassa – utwór pozostawiający melomanom (w przeciwieństwie do Czterech pór roku Vivaldiego) wybór, który fragment jest Wiosną, a który Jesienią

26.05.2019, niedziela, 18:00

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:

Piotr Pławner – skrzypce/dyrygent

Elbląska Orkiestra Kameralna

Jarosław Praszczałek – prowadzenie

W programie:

A.Vivaldi – Koncert smyczkowy c-moll RV 120

A. Vivaldi – Koncert smyczkowy d-dur RV 121

A. Vivaldi – Koncert smyczkowy g-moll RV 156

A. Vivaldi – Koncert skrzypcowy nr 6 a-moll RV 356

Przerwa

P. Glass - Koncert skrzypcowy nr 2 „Amerykańskie cztery pory roku”

 

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu

Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)

Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny

Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler

Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej


 

Truso.tv - zawsze tam gdzie Ty

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe