Braniewo: Świętowanie rozpoczęli śpiewająco

  • 10.11.2018, 12:06
  • Marta Hajkowicz
Braniewo: Świętowanie rozpoczęli śpiewająco
W Braniewie, podobnie jak i w wielu innych miejscach w Polsce świętowanie 100-lecia Niepodległości Polski nie ogranicza się tylko do obchodów organizowanych 11 listopada. W piątek (09 listopada) w Amfiteatrze Miejskim wspólnie odśpiewano Hymn Narodowy, w sobotę (10 listopada) odbędzie się Braniewski Bieg Niepodległości, a na niedzielę (11 listopada) zaplanowano uroczystości oficjalne organizowane wspólnie przez Starostę Braniewskiego i Burmistrza Braniewa.

W piątek (09 listopada) o godz. 11.00  wychowankowie i uczniowie braniewskich szkół i przedszkoli zebrali się w Amfiteatrze Miejskim, by wspólnie odśpiewać Hymn Narodowy. To było śpiewające rozpoczęcie obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

 

W sobotę (10 listopada) odbędzie się świętowanie na sportowo. O godz. 16.00 również w Amfiteatrze Miejskim rozpocznie się Braniewski Bieg Niepodległości. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych. Zapisy prowadzone będą na miejscu od godz. 15:30. Preferowany ubiór w barwach narodowych.

Na niedzielę (11 listopada) zaplanowano oficjalne uroczystości 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, organizowane wspólnie przez Starostę Braniewskiego i Burmistrza Braniewa. Uroczystość złożenia wieńców i kwiatów w miejscach pamięci poprzedzona zostanie  mszą św. odprawioną w Bazylice Mniejszej. Na zakończenie obchodów święta odbędzie się akademia w Braniewskim Centrum Kultury.

  

  Program uroczystości, 11 listopada  2018 r. w  Braniewie:

 

  •     9:30 – Msza św. w intencji Ojczyzny, z udziałem pocztów sztandarowych (Bazylika Mniejsza pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie).
  •     10:30 – Przemarsz i złożenie wieńców na Rondzie Gen. Władysława Andersa i Skwerze Sybiraków.
  •     11:00 – uroczysta akademia w Braniewskim Centrum Kultury.
Marta Hajkowicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe