Braniewo: Międzynarodowy Plener Malarski

  • 11.08.2018, 09:28 (aktualizacja 11.08.2018 09:32)
  • Marta Hajkowicz
Braniewo: Międzynarodowy Plener Malarski
Artyści z Polski, Rosji i Niemiec od 06 sierpnia br. uczestniczą w Międzynarodowym Plenerze Malarskim koordynowanym przez Braniewskie Centrum Kultury. Mimo panujących upałów inspiracji do swoich prac szukali w terenie. Ich dzieła będzie można podziwiać na plenerowej wystawie poplenerowej. Wernisaż odbędzie się w niedzielę 12 sierpnia 2018 o godzinie 13:00 na placu przed Bazyliką Mniejszą w Braniewie.

To nie jest pierwsza tego typu inicjatywa. Międzynarodowe Plenery Malarskie organizowane są w Braniewie i okolicach cyklicznie w okresie letnim. Ich "dobrym duchem" jest miejscowy artysta – malarz i instruktor Braniewskiego Centrum Kultury: Andrzej Zieliński.

- To nasz przyjaciel i człowiek z pasją, który potrafi zgromadzić wokół siebie fajnych ludzi i dzielić się z nimi pozytywną energią – mówią o nim stali bywalcy warsztatów artystycznych, organizowanych w ciągu roku w Braniewskim Centrum Kultury.

 

Uczestnicy tegorocznego pleneru szukali inspiracji w terenie. Odwiedzili okolice Braniewa, między innymi Wilczęta, Gładysze oraz ruiny pałacu w Słobitach. Gościli także u Elżbiety i Mirosława Dziewiałtowiczów w muzeum rzeźby i malarstwa w Starym Siedlisku. To co stworzyli pokażą mieszkańcom Braniewa i turystom na wystawie poplenerowej. Wernisaż odbędzie się "pod gołym niebem" w niedzielę 12 sierpnia 2018 o godzinie 13:00 na placu przed Bazyliką Mniejszą w Braniewie ( w razie niepogody wystawa odbędzie się w galerii Braniewskiego Centrum Kultury ).

 

 

Zobacz także Magazyn Braniewski:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Marta Hajkowicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Telewizji Elbląskiej - właściciela marki Truso.tv. Telewizja Elbląska - właściciel marki Truso.tv z siedzibą w Elblągu przy ul. Zacisze 4/N, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe