Muzyczna ofensywa w argentyńskich rytmach

  • 18.04.2018, 10:17
  • Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook
Muzyczna ofensywa w argentyńskich rytmach fot: nadesłane
Podobno "do tanga trzeba dwojga". Czy na pewno? Przeczy temu tercet, który w maju po raz kolejny zagra z Elbląską Orkiestrą Kameralną.

Tango Attack, wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną, zabierze Melomanów w podróż do Buenos Aires - miasta, które stanowi inspirację dla wielbicieli tanga na całym świecie. Dzięki temu słuchacze poznają wielokulturowy świat argentyńskiej stolicy. Wczują się w atmosferę roztańczonych i wypełnionych kolorowymi muralami portowych uliczek.

W repertuarze nie zabraknie największych przebojów tanga argentyńskiego (Cumparsita, El Choclo, Por una Cabeza). Pojawią się kompozycje Astora Piazzolii, jednej z najważniejszych postaci w historii tego gatunku (np. Muerte del Angel, Otono Porteno, Libertango) oraz utwory autorskie. Przewodnikami po meandrach południowoamerykańskiej muzyki będą wybitni instrumentaliści, łączący tradycję z nowoczesnymi eksperymentami brzmieniowymi.

Hadrian Filip Tąbecki (fortepian) to wszechstronnie uzdolniony kompozytor i aranżer. Współpracował m.in. z Michałem Bajorem, a jego utwory znalazły się na płytach Jose Cury, Jacka Bończyka oraz Mieczysława Szcześniaka. Piotr Malicki (gitara) wyspecjalizował się w grze w kameralnych składach. Fascynują go argentyńskie rytmy, co zaowocowała płytą Tango – moja miłość, nagraną wraz z Krzysztofem Jakowiczem. Z kolei Grzegorz Bożewicz (bandoneon) jest jednym z niewielu polskich wirtuozów instrumentu, który stanowił znak rozpoznawczy wspomnianego Piazzolli. Krytycy cenią go jako interpretatora muzyki argentyńskiej, greckiej, irlandzkiej, francuskiej, a także barokowej i współczesnej.


Muzyczna ofensywa w argentyńskich rytmach 13.05, niedziela o 18:00

Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)

Rezerwacje w Biurze Koncertowym, Ratusz Staromiejski, Start Rynek 25, tel. 55 237 47 49, SMS-owo 513 095 840 lub www.eok.elblag.eu.

Przypominamy, że z Kartą Dużej Rodziny dwa razy w roku bilety są darmowe, a pozostałe z 50% zniżką

Proponujemy karnet na dwa majowe koncerty: 80 zł (normalny), 60 zł (ulgowy)

Truso TV - zawsze tam gdzie Ty | telewizja - internet - Facebook

Podziel się:Pozostałe