Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 12:27
Reklama

Pracodawco, czy wiesz, że... odc. 3

W lutym 2015 roku Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie podpisał umowę z Instytutem Badawczo-Szkoleniowym z Olsztyna. Zadaniem agencji jest uruchomienie punktów obsługi osób bezrobotnych kierowanych przez cztery urzędy pracy – z Bartoszyc, Ełku, Ostródy i Elbląga. 
Kliknij aby odtworzyć

W lutym 2015 roku Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie podpisał umowę z Instytutem Badawczo-Szkoleniowym z Olsztyna. Zadaniem agencji jest uruchomienie punktów obsługi osób bezrobotnych kierowanych przez cztery urzędy pracy – z Bartoszyc, Ełku, Ostródy i Elbląga. Program „Zlecanie działań aktywizacyjnych” adresowany jest do osób długotrwale bezrobotnych, dla których ustalono drugi i trzeci profil pomocy.

.

- Oznacza to, że osoby z drugiego profilu potrzebują wsparcia naszego urzędu, natomiast trzeci profil to ten, który jest najbardziej oddalony od rynku pracy,  któremu możemy pomóc w zakresie pewnych działań. I właśnie zlecenie działań aktywizacyjnych jest takim zadaniem – wyjaśnia Katarzyna Piasecka, kier. Działu Pośrednictwa i Poradnictwa Zawodowego w CAZ.

Zadaniem agencji zatrudnienia jest po pierwsze zdiagnozowanie sytuacji zawodowej każdego bezrobotnego. Następnie dobranie odpowiedniej pracy w zgodzie z kwalifkacjami i możliwościami, i – co najważniejsze – doprowadzenie do zatrudnienia i utrzymania pracy lub działalności gospodarczej.

- Agencja w umowie ma do spełnienia dwa wskaźniki: wskaźnik zatrudnienia i wskaźnik utrzymania w zatrudnieniu. Wskaźnik zatrudnienia dotyczy zatrudnienia przez okres 14 dni co najmniej 50% uczestników, natomiast wskaźnik utrzymania w zatrudnieniu mówi o zatrudnieniu przez 90 dni dla osób – co najmniej 40% wszystkich uczestników programu – dodaje Katarzyna Piasecka.

Wszelkie działania poprzedzone są spotkaniami informacyjnymi, które organizują urzędnicy oraz pracownicy agencji. Osoby bezrobotne podczas tych spotkań poznają wszystkie szczegóły i uzyskują odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. Obowiązkiem osób bezrobotnych skierowanych na spotkania jest stawienie się na nich.

- Jeżeli się nie stawią ze skierowaniem bądź nie podpiszą deklaracji uczestnictwa w programie, bądź też nie przyjdą w ogóle na spotkanie informacyjne niestety spotkają się z konsekwencjami ustawowymi, czyli utratą statusu osoby bezrobotnej – mówi Katarzyna Piasecka, kier. Działu Pośrednictwa i Poradnictwa Zawodowego w CAZ.

W Elblągu punkt obsługi osób bezrobotnych znajduje się przy ulicy Piaskowej.

PUP w Elblągu
ul. Saperów 24
tel. 55 237 67 00

Filia PUP w Pasłęku
Plac Świętego Wojciecha 5
tel. 55 249 96 00

 

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Komentarze
Reklama