1. Szkolenia dla menedżerów - co mają na celu?
2. Szkolenia menedżerskie - jakie warto wybierać?
3. Jak często przeprowadzać w firmie certyfikowane szkolenia menedżerskie?
Szkolenia dla menedżerów - co mają na celu?
Dobry menedżer to nie tylko osoba, która potrafi panować nad dokumentami czy technicznymi aspektami projektów realizowanych przez swój zespół. Przede wszystkim powinien on być w stanie współpracować z ludźmi, wspomagać ich w realizowaniu zadań, a także ułatwiać rozwiązywanie problemów. Umiejętności menedżerskie obejmują zarówno kompetencje twarde, jak i te miękkie, jak na przykład umiejętność rozmowy, aktywnego słuchania, czy pokojowego rozwiązywania konfliktów i problemów. Jeżeli zależy nam na rozwoju naszej firmy i zadbaniu o to, by nasi pracownicy mieli najbardziej optymalne warunki do wykonywania swoich zadań, powinniśmy inwestować w naszą kadrę menedżerską i zapewniać jej członkom odpowiednie szkolenia. Dzięki temu nie tylko poszerzymy ich kompetencje, ale także zadziałamy na korzyść własnego biznesu.
Szkolenia menedżerskie - jakie warto wybierać?
Szkolenie menedżerskie to pojęcie bardzo szerokie. Z jednej strony kursy tego typu mogą dotyczyć technicznych aspektów zarządzania ludźmi, jak na przykład koordynowanie pracowników, umawianie spotkań w odpowiednich terminach czy też radzenie sobie w sytuacji, gdy któregoś z pracowników zabraknie. Z drugiej wiele szkoleń menedżerskich poświęcone jest także umiejętnościom miękkim, jak rozwiązywanie konfliktów, motywowanie członków zespołu, wpływanie na zaangażowanie pracowników czy nauka rozwoju osobistego. Obydwie te grupy są bardzo ważne i powinniśmy brać je pod uwagę gdy planujemy przeprowadzić kursy menedżerskie dla naszych pracowników na stanowisku kierowniczym.
Jak często przeprowadzać w firmie certyfikowane szkolenia menedżerskie?
Szkolenia dla menedżerów na pewno powinny być organizowane regularnie - zarówno te z zarządzania projektami, jak i te dotyczące komunikacji międzyludzkiej. Ich częstotliwość zwykle jest zależna od ilości pracowników szczebla kierowniczego, kultury organizacyjnej firmy oraz faktycznego zapotrzebowania ze strony samych menedżerów. Jako przedsiębiorca i właściciel firmy powinniśmy jednak zawsze słuchać naszych kierowników i zwracać uwagę na to, kiedy sygnalizują nam potrzebę rozwoju swoich umiejętności.