Dlaczego mycie samochodu w myjni bezdotykowej jest popularne?
Kierowca, który dba o samochód, regularnie odwiedza myjnię bezdotykową. Pielęgnacja pozwala pozbyć się brudu, a zimą także soli drogowej. Dystrybutor płynu z aktywną pianą przywraca blask lakierowi, chroniąc przed korozją. Podstawą jest dokładne umycie samochodu, czyli elementów takich jak: nadwozie, lampy, szyby, koła, podwozie. Na całą powierzchnię pojazdu trzeba skierować strumień wody. Mycie auta wymaga precyzyjnego podejścia, dlatego zaczyna się od dachu, czołowej szyby oraz maski, następnie trzeba zająć się tyłem, bokami, zderzakami i felgami. Wraz z mytą powierzchnią czyści się dywaniki gumowe i lusterka. Myjnia bezdotykowa to duża oszczędność czasu i wygoda, a także możliwość korzystania o dowolnej porze. Nie wszędzie bowiem można myć auto w niedzielę lub w późnych godzinach nocnych.
Gdzie może powstać myjnia bezdotykowa?
Myjnia samochodowa jest doskonałym pomysłem na biznes i każdy może ją uruchomić. Dobrze jest mieć swój plac, by nie ponosić kosztów dzierżawy. Prowadząc warsztat mechaniki, można wykorzystać niezagospodarowaną powierzchnię. Można też na własnej działce uruchomić firmę, o ile metraż gruntu na to pozwala. Prowadząc biznes z myjnią bezdotykową, potrzebne są pomieszczenia techniczne, biurowe, magazyn środków czyszczących, stanowiska myjące i miejsca parkingowe. Wjazd na myjnię ma być tak zlokalizowany, by klienci mogli bez problemu wjechać i umyć samochód. Konieczne jest też rozplanowanie wewnętrznych dróg w taki sposób, żeby kierowcy mieli swobodę wykonywania manewrów, zarówno przy wjeździe, jak i wyjeździe z myjni. Jeśli będzie ciasno, zrezygnują i pojadą do konkurencji, z obawy o stłuczkę.
Jak uruchomić myjnię samochodową?
Biznes wymaga przemyślenia i wyposażenia. Inżynierowie oraz doradcy z WSOP pomagają dobrać odpowiednie urządzenia, które odpowiadają potrzebom lokalnego rynku. Pracownicy mający wieloletnie doświadczenie, doradzą wynajem lub zakup odpowiedniej działki, wybór rozwiązań i urządzeń, umiejscowienie myjni na placu. O ile to konieczne, pomogą w napisaniu i złożeniu wniosku o warunki zabudowy, w przygotowaniu projektu budowlanego oraz w załatwieniu innych formalności. Nadzorują prace budowlane, ale też mogą polecić firmę, która zajmuje się tego rodzaju zleceniami. Kiedy wszystko jest już przygotowane, następuje montaż urządzeń, które dostarcza producent myjni samochodowych. Przeprowadzane jest szkolenie z obsługi, a następnie uruchomienie maszyn. Każdy przedsiębiorca otrzymuje pomoc w zakresie reklamy i rozwiązań marketingowych, żeby biznes mógł się szybciej rozwijać.
Czego potrzebują jeszcze myjnie bezdotykowe?
W myjni bezdotykowej niezbędny jest montaż systemu przeciwzamarzaniowego, który chroni węże przed mrozem oraz podgrzewanie posadzki, w celu zapobieganiu tworzeniu się lodowiska. Dzięki urządzeniom można zimą umyć samochód, nawet przy wysokim mrozie. System jest koniecznością, bo pod wpływem bardzo niskiej temperatury, możliwe jest świadczenie usług. W tym okresie trzeba się jednak liczyć ze spadkiem klientów, dlatego ekonomicznym i w zasadzie najlepszym rozwiązaniem, jest budowa wraz z myjnią bezdotykową, myjni automatycznej — szczotkowej. To pozwala zabezpieczyć biznes na wypadek martwego sezonu. Firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i pomaga także w trakcie prowadzenia firmy.