Wynika z niego jednoznacznie, że zdecydowana większość elblążan opowiedziała za tym, aby port nadal pozostał własnością miasta. Z urn zebrano łącznie 11 221 ankiet, w tym 6631 stanowiły ankiety elektronicznie, a 4590 papierowe. Podsumowując, ankiet na Tak było 7123, a ankiet na NIE 2133. Z głosowania elektronicznego nieważnych ankiet było 971 ankiet, zaś z głosowania papierowego 994.
Przypomnijmy, że drugim sposobem poznania opinii mieszkańców na temat portu był sondaż telefoniczny, które przeprowadziła doświadczona firma Inny Format z Gdańska. Wynika z niego, że 66 procent mieszkańców wskazało na to, ze port nadal powinien pozostać w strukturach miasta, a 22 procent ze powinien zostać przekazany skarbowi państwa, pozostałe 11 procent to grupa osób które nie miały zdania na ten temat. Całkowity koszt kampanii informacyjno-promocyjnej odnośnie portu wyniósł samorząd ok 102 tys. zł.
Ostatecznie samorząd deklaruje, że wciąż jest otwarty na rozmowy z rządem w sprawie współpracy na temat rozwoju portu morskiego a dokładnie pogłębienia toru wodnego na rzece Elbląg.
Napisz komentarz
Komentarze