Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 14 maja 2024 12:35
Reklama

Pracodawco, czy wiesz, że... odc. 2

W drugim odcinku cyklu „Pracodawco, czy wiesz, że...” przybliżamy temat Krajowego Funduszu Szkoleniowego - zadania realizowanego przez PUP w Elblągu.
Kliknij aby odtworzyć

„Pracodawco, czy wiesz, że...” to cykl audycji, których tematem jest oferta Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu skierowana do elbląskich przedsiębiorców. W każdym odcinku przedstawiamy programy, z których szefowie firm mogą korzystać, rozwijając swoje zakłady pracy, dając pracę ludziom, obniżając koszty... 

Krajowy Fundusz Szkoleniowy

 


 

- Krajowy Fundusz Szkoleniowy to wsparcie, jakie możemy zaoferować pracodawcom i ich pracownikom, którzy mają potrzebę przekwalifikowania się, czy też zdobycia nowych kwalifikacji, które są im potrzebne do wykonywania obowiązków zawodowych – wyjaśnia Marta Kłosińska-Wyżlic, kier. Działu Programów Rynku Pracy.

 

Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego są przeznaczane na wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących – zarówno pracowników, jak i pracodawców. Co ważne – adresowane są one do osób w wieku 45. i więcej lat.

 

- Procedura jest prosta, pracodawca zainteresowany taką formą wsparcia składa wniosek o dofinanasowanie kształcenia ustawicznego, w terminie do 30 dni uzyskuje od nas informacje o sposobie rozpatrzenia tego wniosku. W momencie, kiedy wniosek jest rozpatrzony pozytywnie, zawieramy z pracodawcą umowę i na podstawie tej umowy następuje finansowanie kształcenia ustawicznego pracodawców i pracowników – mówi Marta Kłosińska-Wyżlic, kier. Działu Programów Rynku Pracy..

 

Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego można przeznaczyć, między innymi na kursy, szkolenia, studia podyplomowe, badania lekarskie, ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Oczywiście wszystko w związku z podjętym kształceniem. Dofinansowanie następuje na podstawie dwóch wariantów.

 

- Jeżeli jest to pracodawca, który zatrudnia mniej niż dziesięć osób możemy finansować to w 100%. Jeżeli jest to pracodawca, który powyżej dziesięciu osób, możemy finansować do 80% kosztów kształcenia ustawicznego z zaznaczeniem, że w obu przypadkach koszt na jedną osobę nie może być wyższy niż trzykrotność przeciętnego wynagrodzenia w danym roku – dodaje Marta Kłosińska-Wyżlic, kier. Działu Programów Rynku Pracy..

 

Pracodawcy aplikujący o wsparcie kształcenia muszą liczyć się też z tym, że Urząd Pracy nie finansuje wszystkich kosztów – ma to być jedynie znacząca pomoc. Tak więc koszty poniesione na pensje za nadgodziny za nieobecność pracownika nie będą uwzględniane.

 

- W ubiegłym roku skorzystało z tej formy pomocy czterech pracodawców, przeszkoliliśmy łącznie 14 pracowników. Natomiast w tym momencie widzimy, że zainteresowanie jest coraz większe. Ograniczeniem jest tutaj tylko ten wiek – powyżej 45 roku życia – mówi Marta Kłosińska-Wyżlic, kier. Działu Programów Rynku Pracy.

 

Szczegóły programu dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu oraz w filii w Pasłęku.

 


PUP w Elblągu
ul. Saperów 24
tel. 55 237 67 32

Filia PUP w Pasłęku
Plac Świętego Wojciecha 5
tel. 55 249 96 00

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama