Czym jest przedwczesny wytrysk?
Przedwczesny wytrysk jest niekontrolowanym wytryskiem przed lub wkrótce po rozpoczęciu penetracji, będąc równoznacznym z końcem stosunku. Dzieje się tak przy minimalnej stymulacji i zanim jeszcze partnerzy sobie tego zażyczą. Może to prowadzić do niesatysfakcjonującego seksu dla obojga partnerów. Jest to jedna z najczęstszych form dysfunkcji seksualnych u mężczyzn. Większość przypadków przedwczesnego wytrysku nie ma jednoznacznej przyczyny. Obcowanie z nowym partnerem lub długotrwały brak seksu może powodować takie epizody. Przyczyną mogą być również czynniki psychologiczne, takie jak stres, lęk, poczucie winy lub depresja. W niektórych przypadkach może to być ściśle związane z czynnikami medycznymi, takimi jak problemy hormonalne, obrażenia lub działanie niepożądane niektórych leków. Brak tak zwanej "gry wstępnej" może być czynnikiem, który wzmaga działanie pozostałych elementów. Jeśli cierpisz na choroby męskie – czytaj na dolecz.pl.
Skuteczne sposoby na przedwczesny wytrysk
Podczas leczenia wraz z lekarzem omawiamy historię medyczną i seksualną. Po dokładnych badaniach pomocna może być może również rozmowa z partnerem. W wielu przypadkach przedwczesny wytrysk z czasem może ustępować, a leczenie może nie być konieczne. Ćwiczenie technik relaksacyjnych lub stosowanie metod dystrakcji może pomóc opóźnić wytrysk. U niektórych mężczyzn zaprzestanie lub ograniczenie zażywania alkoholu, tytoniu czy narkotyków może poprawić zdolność do kontrolowania ejakulacji.
Przedwczesny wytrysk – leczenie
Lekarz może zalecić partnerom ćwiczenie pewnych technik, które pomagają opóźnić wytrysk. Przykładowo można rozpoznawać i kontrolować wrażenia, które prowadzą do ejakulacji. Pomocna w tym jest komunikacja ze swoim partnerem, aby zwolnić lub wstrzymać stymulację w odpowiednim momencie. Używanie prezerwatywy (zwłaszcza typu "bezpieczniejszego", większej grubości) powinno nieco zmniejszyć czucie w penisie. Pomocne mogą okazać się też dodatkowe środki wydłużające stosunek. Warto próbować różnych pozycji podczas stosunku, w których można regulować nie tylko głębokość i intensywność penetracji, ale też ogólny wysiłek fizyczny. Terapie behawioralne powinny pomagać w zmaganiach z psychologicznym lękiem, jaki powoduje przedwczesny wytrysk i związane z nim uczucie kompromitacji. W przypadku występowania depresji, niektóre leki mogą hamować osiąganie orgazmu.
Więcej o tym, jak dbać o zdrowie przeczytasz w serwisie http://dolecz.pl/gdy-przedwczesny-wytrysk-jest-problemem-jak-przedluzyc-stosunek/.
Artykuł sponsorowany