W sklepie Google Play pojawiła się właśnie darmowa aplikacja mobilna – Kraina Buka, która powstała w ramach projektu Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej pod nazwą „Kraina buka w ekranik stukaj! – Odkrywamy na nowo Park Krajobrazowy Wysoczyny Elbląskiej”. Projekt zrealizowano przy współpracy z Nadleśnictwem Elbląg ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Nadleśnictwa Elbląg oraz budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
„Kraina Buka w ekranik stukaj. Odkrywamy na nowo Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej", to pełna nazwa projektu i idea, która nam przyświecała przy jej tworzeniu. Mamy nadzieję, że z aplikacji korzystali będą nie tylko turyści, ale również mieszkańcy Elbląga. Bowiem często jest tak, że nie znamy naszej najbliższej okolicy. A nasz park ma wiele pięknych zakątków — mówi Alicja Nowak, dyrektor Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.
Kraina Buka to mobilny przewodnik który w przyjemny sposób pomoże Ci odkrywać Park Krajobrazowy Wysoczyny Elbląskiej. Aplikacja to m.in. interaktywna mapa promująca walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe tego obszaru oraz gra terenowa „Zdobywca Wysoczyny Elbląskiej” oprowadzającą turystów-graczy po najciekawszych miejscach Wysoczyzny. Gra jest doskonałym sposobem na to aby aktywnie pokonać wyznaczoną trasę i lepiej poznać tą przepiękną krainę.
- Każdy, kto odwiedzi wszystkie punkty w grze i rozwiąże zadania otrzyma wirtualną odznakę „Zdobywcy Wysoczyzny”, którą będzie mógł wymienić na znaczek z logo parku w naszej siedzibie przy ul. Bohaterów Westerplatte 18 w Elblągu - zaprasza koordynator projektu, Marta Piekarska z Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.
Powstanie aplikacji wsparło finansowo także Nadleśnictwo Elbląg. - Nadleśnictwo chętnie angażuje się w takie inicjatywy, dlatego że zależy nam na jak najlepszym zagospodarowaniu i udostępnianiu lasu turystom przyjeżdżającym w ten region, ale także mieszkańcom którzy chętnie odwiedzają lokalne lasy – powiedział Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg - Dzięki aplikacji możliwe będzie zapoznanie się z ciekawostkami jakie oferuje las, a także dowiedzieć się gdzie są szlaki czy rozbudowywana przez nas drobna infrastruktura turystyczna. Pozwoli także turystom łatwiej odnaleźć się w lesie. Pragniemy zwrócić uwagę na to, że dzięki aplikacji będziemy mogli na bieżąco aktualizować wszelkie zmiany zachodzące w terenie oraz ciągle rozbudowywać informację na temat tego bardzo atrakcyjnego obszaru dla uprawiania szeroko pojętej turystyki.
Aplikacja została przygotowana przez Grupę WM i dostępna jest bezpłatnie w Google Play (system Android).
Autor: nadesłane
Napisz komentarz
Komentarze