Czy każdy sprzęt nadaje się do programowania?
Teoretycznie nie istnieją konkretne cechy, które powinien spełniać komputer dla programisty. Jeżeli ktoś chce, może programować przy pomocy sprzętu o podstawowych parametrach. Słabszej jakości laptop będzie jednak negatywnie wpływał na komfort i tempo pracy. Dla osoby, która programowaniem zarabia na życie taka sytuacja jest niedopuszczalna.
Czynnikami, na których warto się skupić podczas zakupu laptopa do programowania są:
- – pamięć RAM,
- – wielkość ekranu,
- – procesor,
- – dysk twardy
W przypadku pamięci RAM regułą jest, że im jej więcej, tym lepiej. Ekran komputera programisty powinien być duży, co umożliwi wyświetlanie więcej linii kodu. Należy mieć jednak na względzie, że większe gabaryty stwarzają problemy z mobilnością. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydaje się kompromis. Programista spędza przed komputerem od kilku do kilkunastu godzin dziennie, dlatego musi zwrócić uwagę również na jakość klawiatury. Nowoczesny procesor i pojemny dysk twardy są w jego wypadku gwarancją komfortowej pracy.
Programiści powinni pamiętać o swoich oczach, które są szczególnie narażone podczas długotrwałej pracy z maszyną. W celu ich ochrony rozsądnie jest zainwestować w model z dobrą rozdzielczością ekranu. W przypadku programistów pracujących zdalnie bardzo ważna jest pojemność akumulatora. Dobrze, kiedy sprzęt umożliwia długotrwałą pracę bez konieczności podłączania go do źródła zasilania. Na komputerze znajduje się wiele poufnych danych, dlatego warto jest zwrócić uwagę na dostępność zabezpieczeń.
Dell LATITUDE E5470 – solidny laptop dla programistów pracujących zdalnie
Laptop Dell LATITUDE E5470 to wytrzymałe urządzenie o doskonałych parametrach. Nadaje się on do wszelkich zastosowań biznesowych, z pewnością docenią go również programiści. Matryca o przekątnej 14,1 cala doskonale sprawdzi się dla osób, które większość swojej pracy wykonują zdalnie. Taki laptop jest lekki i łatwy w transporcie, co ma duże znaczenie, kiedy chcemy ograniczyć obciążenie. Laptop posiada bardzo elegancką, a jednocześnie solidną obudowę. Z tego względu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, które zdarzają się często podczas bardzo intensywnej eksploatacji. Rozdzielczość Full HD jest bardzo korzystna dla oczu przy dłuższej pracy.
Biznesowy laptop firmy Dell posiada starannie zaprojektowaną klawiaturę, dlatego nawet długa praca przy jego użyciu przebiega bardzo sprawnie. Na uwagę zasługuje także nowoczesny procesor Intel Core i pojemny dysk twardy. Producent wyposażył funkcjonalny laptop w odpowiednią instalację, która umożliwia montaż modemu WWAN. Dostęp do ważnych danych został w nim zabezpieczony. Chroni go specjalny czytnik linii papilarnych. Dodatkowym zabezpieczeniem jest moduł szyfrowania TPM.
Laptop dla programisty od Apple
Komputerem, który ceni wielu programistów na całym świecie jest Apple MacBook Pro 15,4. Jego doskonałe parametry pozwalają na bardzo wysoki komfort pracy. Ekran o średnicy 15,4 cala jest na tyle duży, żeby umożliwić wygodne pisanie kodów, a przy tym komputer jest jeszcze na tyle mały, żeby dać się swobodnie przenosić (laptop waży 1, 83 kilograma). Najnowszy model kultowego laptopa charakteryzuje się bardzo wygodną klawiaturą. Niewątpliwą zaletą tego komputera jest grafika, która usatysfakcjonuje nie tylko specjalistów od programowania, ale również zawodowych grafików. Nowoczesne głośniki z pewnością zadowolą programistów, którzy lubią w trakcie pracy słuchać muzyki, a od czasu do czasu zrobić sobie przerwę na dobry film. Pojemna bateria z kolei pozwala na dziesięć godzin pracy bez konieczności podłączania sprzętu do gniazdka elektrycznego.
Artykuł sponsorowany