Ze środków finansowych budżetu obywatelskiego w 2016 roku powstał plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 w Braniewie, o który zabiegali: rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły. Był to jedyny wniosek, który spełnił wówczas wymagania formalne. W tym roku urzędnicy postanowili wspomóc zainteresowanych. Zorganizowane zostały konsultacje w sprawie pisania wniosków, wprowadzono zmiany w regulaminie. Jedna z nich polega na tym, że w ramach propozycji można zgłaszać także przedsięwzięcia tzw. nieinwestycyjne.
- Może to być organizacja jakiegoś wydarzenia artystycznego w mieście albo zakup gier do biblioteki – podaje przykłady Sylwia Cieciora, sekretarz miasta.
Wnioski, które będą walczyły o wygraną, muszą trafić do Urzędu miasta w Braniewie do 03. lutego br. Pod każdym wnioskiem musi znaleźć się co najmniej 50 podpisów mieszkańców, poza tym musi on spełniać wymogi formalne wymagane w regulaminie. I tak np. w ramach budżetu obywatelskiego nie mogą być realizowane zadania które są sprzeczne z obowiązującymi w mieście planami i programami, albo takie, które naruszałyby obowiązujące przepisy prawa, np. prawa osób trzecich.
Zgodnie z harmonogramem od 06. do 15. lutego dokumenty zostaną poddane weryfikacji pod względem formalno–prawnym. Od 20. do 28. lutego odbędzie się głosowanie nad propozycjami. Urna do głosowania będzie dostępna w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 06. marca.
Autor: Marta Hajkowicz
Kontakt: [email protected]
Napisz komentarz
Komentarze