To już pewne. Gimnazja przestaną istnieć. Elbląg już przygotowuje się do wdrażania reformy oświatowej. Oznacza to, że od przyszłego roku szkolnego nabór do gimnazjów nie będzie prowadzony. W trakcie wprowadzania refom dla uczniów kontynuujących naukę w gimnazjach nic się nie zmieni - zaznacza prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
Rejonizacja szkół zostanie niezmieniona. Wyjątkiem jest osiedle Dąbrowa. Ulice z obwodu Szkoły Podstawowej nr 16 na wniosek rodziców będą przeniesione do SP nr 11. W Elblągu jest dwanaście szkół gimnazjalnych. Trzy z nich działają przy szkołach podstawowych to SP nr 9 i Gim nr 1, SP nr 11 i Gim nr 4 oraz SP nr 25 i Gim nr 25; dwa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących: I LO i Gim nr 8 oraz II LO i Gim nr 3. Władze miasta podkreślają, że cała reforma ma przebiegać płynnie. Departament Edukacji i Sportu ma określone zadania w tym zakresie.
Na terenie Elbląga działa również pięć samodzielnych gimnazjów. Są to gimnazja nr 2, 5, 6, 7 oraz 9. W tych szkołach miasto zapowiedziało największe zmiany. Do budynku gimnazjum nr 2 przy ul. Robotniczej przeniesiona zostanie szkoła zawodowa, która obecnie jest przy ul. Zamkowej. Budynek gimnazjum nr 6 przy ul. Rawskiej trafi do Centrum Kształcenia Praktycznego, do budynku przy ul. Lotniczej, gdzie obecnie mieści się gimnazjum nr 7 przeniesione zostanie przedszkole z ul. Mielczarskiego. Władze miasta planują tam również utworzenie żłobka. W budynku gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej nową siedzibę będzie miało III Liceum Ogólnokształcące, natomiast w budynku przy ul. Agrykola utworzona ma zostać Szkoła Podstawowa Sportowa. Zmiany te mają wejść w życie od 2018 roku. Na razie nie wiadomo czy w zawiązku ze zmianami nauczyciele stracą pracę.
19 stycznia o godzinie 14:00 odbędzie się otwarta debata dla dyrektorów szkół, związków zawodowych, rodziców zainteresowanych zmianami.
Napisz komentarz
Komentarze