Przegląd past i środków wybielających zęby

  • 21.06.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Przegląd past i środków wybielających zęby
Kto z nas nie chce mieć śnieżnobiałego uśmiechu? Patrząc na aktorów, modelki czy innych sławnych ludzi o idealnie białych zębach, sami też pragniemy mieć uśmiech rodem z Hollywood. Stąd wzięła się właśnie popularność nie tylko zabiegów wybielających. Jednak są ona dość kosztowne i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Pamiętajmy, że zdrowe szkliwo nie ma białego odcienia, jest ono lekko żółte. Często można spotkać się z powiedzeniem o ciemnych kościach. Otóż zęby to nie są kości. W ich skład wchodzi szkliwo i hydroapatyt. Skład tego minerału opiera się na związkach wapnia.

Poniższy poradnik dotyczyć będzie dość szerokiej gamy past wybielających. Różnią się one między sobą sposobem w jaki każda z nich pozbywa się osadu i przebarwień, a także rozjaśnia szkliwo. Postaramy skupić się na najpopularniejszych seriach past i środków wybielających. Nie zapominajmy też, że wybielanie zębów wymaga czasu oraz cierpliwości.

Biorepair - skuteczne wybielanie

Te włoskie pasty działają odbudowująco na szkliwo, dzięki czemu przywracają jego naturalny koloryt i przyczyniają się do wybielania zębów. Jak to się dzieje? W składzie past Biorepair możemy znaleźć MicroRepair, czyli składnik aktywny, który składa się z kryształków podobnych do hydroapatytu. To właśnie one wbudowują się w strukturę szkliwa. Dzięki temu wszystkie powierzchniowe ubytki i pęknięcia zostają wypełnione. Dodatkowo zmniejszają nadwrażliwość i ból, pokrywając odsłoniętą zębinę. W składzie MicroReapir znajdują się również jony cynku, które działają przeciwpróchniczo i antybakteryjnie.

W ofercie producenta możemy znaleźć kilka past, zawierających MicroRepair, które różnią się jego stężeniem, a także pozostałymi składnikami. To sprawia, że pasty maja różne przeznaczenie, np. zapobiegają powstawaniu kamienia nazębnego, usuwają płytkę nazębną lub łagodzą podrażnienia jamy ustnej. W tej serii jest również truskawkowa pasta dla dzieci, która wzmacnia i odbudowuje szkliwo.

Firma wyprodukowała również preparat, który regeneruje szkliwo i zmniejsza nadwrażliwość. Ich produkty można zakupić w sklepie https://denthelp.pl/higiena-jamy-ustnej/wybielanie-zebow W zestawie znajdziemy aplikator i nakładkę na zęby, dzięki czemu będziemy mogli precyzyjnie i równomiernie rozprowadzić preparat. Głównym składnikiem produktu są kryształki MicroRepair.

Żaden z produktów tego producenta nie zawiera fluoru.

BlanX - bogaty wybór

To również włoska seria produktów. Tym razem głównym składnikiem past jest porost islandzki z Arktyki, który działa wybielająco, a w połączeniu z fluorem chroni zęby przed powstawaniem próchnicy.

Znajdujące się w pastach składniki aktywne zamykane są w tzw. mikrosferach, czyli specjalnych kapsułkach, dzięki którym ich przenikanie do głębszych warstw zębów jest łatwiejsze i skuteczniejsze.

Seria składa się z kilu rodzajów past, które w zależności od składu, mają różne przeznaczenie. Możemy tu znaleźć pastę wybielającą, odbudowującą szkliwo, do zębów wrażliwych, a nawet do remineralizacji szkliwa u osób starszych. Inne mają działanie usuwające osad i przebarwienia, czy łagodzące objawy chorób przyzębia.

W ofercie producenta znajduje się również pasta zawierająca wyciągi z naturalnych składników, nie zawierająca fluoru.

BlanX White Shock

Działanie tej serii past opiera się na opatentowanym składniku Actilux. To specjalna formuła, której składniki reagują na światło. W czasie mycia zębów, jej cząsteczki wiążą się ze szkliwem i zostają na nim przez cały dzień, a ich wybielające działanie aktywuje się dzięki światłu słonecznemu. Formuła ta działa również antybakteryjnie oraz eliminuje przebarwienia szkliwa.

Dzięki stosowaniu tej serii produktów, uśmiech nie powinien nam schodzić z twarzy. Za każdym razem, gdy wystawimy zęby na działanie promieni słonecznych, Actilux rozpocznie swoje wybielające działanie. Dodatkowo, w zestawie z wybranymi przez producenta pastami, możemy znaleźć specjalną lampę, która ma za zadanie zwiększenie działania Actiluxa.

L’Angelica

W serii tej możemy znaleźć pasty ułatwiające wybielanie zębów o różnorodnym działaniu, np. L’Angelica Naturalne Wybielanie. W jej składzie znajdują się naturalne składniki, m.in. wyciągi z eukaliptusa i szałwii, a także glinka. Eukaliptus działa nawilżająco i odświeża oddech, szałwia ma właściwości antybakteryjne i łagodzące wrażliwe dziąsła, a glinka oczyszcza szkliwo i przywraca biel zębom.

Splat

Jest to bardzo obszerna linia produktów o bardzo zróżnicowanych właściwościach. Skąd ich aż tyle? Dlatego, że każda pasta ma inny skład, dzięki czemu działanie każdej z nich przynosi różne efekty, np. wzmocnienie szkliwa, zmniejszenie nadwrażliwości zębów, zapobieganie odkładaniu się płytki nazębnej, wybielanie zebów czy łagodzenie podrażnień dziąseł.

Pomimo różnic, wszystkie te pasty łączy posiadanie systemu wybielającego SP White. Zawiera on enzym papaina, pochodzący z owoców papai. To właśnie on pomaga pozbyć się osadu i płytki nazębnej, dzięki czemu szkliwo odzyskuje swój naturalny kolor.

VITIS - pasty wybielające

Pasta wybielająca opiera swoje działanie na formule DENTAID technology nanorepair, czyli na cząsteczkach hydroksyapatytu. To właśnie te malutkie cząsteczki idealnie wkomponowują się w szczeliny i pęknięcia, występujące na zębach. Tak uzupełnione szkliwo staje się gładkie i rozjaśnione. Dzięki perłowemu proszkowi, szkliwo jest wypolerowane, ale nie uszkodzone. Za usuwanie przebarwień, a także zapobieganie ich powstawaniu odpowiedzialny jest składnik PVP, czyli poliwinylopirolidon. W składzie pasty VITIS Whitening możemy również znaleźć związki fluoru, które chronią i wzmacniają szkliwo, a także związki fosforu. Zapobiegające gromadzeniu się resztek pożywienia i płytki nazębnej.

Połączenie tych wszystkich składników powoduje wybielenie i wzmocnienie zębów, a także chroni je przed powstawaniem kamienia nazębnego.

Grupa Tipmedia
Podziel się: