Gadżety – dlaczego sprzyjają reklamie? Które z nich wybrać?

  • 24.05.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Gadżety – dlaczego sprzyjają reklamie? Które z nich wybrać?
Gadżety reklamowe to świetny pomysł na udaną promocję, jednak pod warunkiem, że rzeczywiście spodobają się klientom. Nie jest to trudne – producenci gadżetów potrafią zamienić każdą rzecz w narzędzie, które posłuży nam do reklamy. Istnieją pewne klasyki, czyli gadżety sprzyjające sukcesowi każdej firmy, niezależnie od tego, w czym działa i kim są jej klienci. Obok kubków, smyczy, długopisów są to oczywiście słodycze. Krówki, miętówki, czekoladki reklamowe – możliwości jest tak wiele, ile smaków słodyczy na półkach w sklepie.

Gadżety reklamowe w relacji z otoczeniem

Nietrudno zauważyć, że dzisiejsza reklama skupia się przede wszystkim na Internecie. Video marketing, content marketing, e-mail marketing – promocja w sieci dynamicznie się rozwija. Niestety, wiele firm świetnie komunikujących się z użytkownikami w social mediach zapomina o tym, jak ważna jest relacja w realnym świecie. W rozwinięciu faktycznych kontaktów z klientami pomogą nam właśnie gadżety reklamowe. Zobaczmy, jak za ich pomocą nawiązać dialog z odbiorcą i dowiedzmy się, czym dokładnie jest mechanizm wdzięczności.

Jak ocieplić stosunki między nami i odbiorcami?

Najczęściej to nie klient szuka kontaktu z Twoją firmą, ale to Ty chcesz do niego dotrzeć. Musisz zaoferować mu więc coś, czym przyciągniesz jego uwagę. Gadżety reklamowe są tym, co pozwala skracać dystans i pozytywnie nastraja klienta do kontaktu z Tobą. Prezent nie musi być wyrafinowany – na wydarzenia masowe wystarczy wybrać zestaw niewielkich drobiazgów. Pudełko eleganckich czekoladek reklamowych lub sprzęt elektroniczny lepiej zostawić na specjalne okazje i kluczowych klientów.

Zrób to, by klienci chcieli u Ciebie kupować

Podarowanie komuś czegokolwiek – a już zwłaszcza ciekawego gadżetu reklamowego – uruchamia w odbiorcy poczucie wdzięczności. W ten sposób jest on bardziej skłonny do przyjęcia naszych warunków, zgodzenia się na daną ofertę albo po prostu zakupu w naszej firmie. Poza tym, upominki takie jak kubek, notes czy czekoladki reklamowe sprawiają, że obdarowany poczuje się wyjątkowo. Nasza firma zaczyna wzbudzać w nim pozytywne skojarzenia. W ten sposób polepszamy nasz wizerunek, a w dodatku klient może podzielić się dobrą opinią o nas ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Staje się on reklamą naszej firmy.

Jakie gadżety reklamowe oferować klientom?

Oczywiście, żeby gadżety reklamowe faktycznie sprawdziły się w swej roli, musimy zadbać o ich wysoką jakość i dopasowanie do klienta. Zastanówmy się, z czego najbardziej ucieszyliby się nasi odbiorcy. Oprócz wymienionych we wstępie klasyków – kubki, smycze, długopisy i czekoladki reklamowe – każda branża potrzebuje innego, spersonalizowanego zestawu gadżetów. Dla firm działających w branży kosmetycznej są to niewielkie próbki kosmetyków. Przedsiębiorstwa związane z IT mogą wybrać pendrive. Jeśli produkujemy sprzęt górski, może warto zastanowić się nad termosem, latarką, a nawet scyzorykiem. Możliwości jest wiele – nie wahajmy skontaktować się z danym producentem gadżetów, by przedstawić nasze oczekiwania i omówić warunki współpracy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: