Jak zabezpieczyć auto przed zniszczeniem i kradzieżą?

  • 17.05.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jak zabezpieczyć auto przed zniszczeniem i kradzieżą?
W 2016 roku w Polsce zostało skradzionych ponad 13 500 aut. Porywisty wiatr, grad wielkości piłek tenisowych, powalone drzewa – nad Polskę coraz częściej docierają wichury i orkany powodujące wiele zniszczeń, także w pojazdach. Z kolei przebite opony, wybite szyby, porysowane karoserie to codzienność w wielu polskich miastach. Utrata lub zniszczenie auta boleśnie dotknie każdego właściciela pojazdu, którego to spotka. Co zrobić, żeby zabezpieczyć samochód przed uszkodzeniem i kradzieżą?

Bezpieczeństwo samochodu – wiele zależy od nas

Jeśli mamy taką możliwość, warto wykupić miejsce w hali garażowej lub na strzeżonym parkingu. Unikajmy także parkowania pod drzewami lub konstrukcjami, które podczas silnego wiatru mogą runąć na samochód. Starajmy się także nie pozostawiać auta w miejscach rzadko uczęszczanych i słabo oświetlonych. Parkując pod gołym niebem możemy przykryć auto specjalną plandeką, która zabezpieczy karoserię np. przed gradem. Więcej informacji na stronie www.mtu24.pl

Ubezpieczenie AC – co daje?

Wiele osób jest przekonanych, że jeśli jeździ zgodnie z przepisami, nie potrzebuje dodatkowego ubezpieczenia. Niestety często nawet najbardziej doświadczonych kierowców gubi… rutyna. Obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu ubezpieczenie OC nie zapewni ochrony finansowej, gdy auto zostanie skradzione, przygniecione przez konar drzewa, zniszczone podczas gwałtownej ulewy czy porysowane przez nieznanych sprawców.

Samochód posiadający ubezpieczenie AC jest dodatkowo chroniony od szeregu zdarzeń do kwoty jego wartości rynkowej w dniu zawarcia umowy. Dodatkowe ubezpieczenie sprawi, że w razie wypadku lub kolizji nie zapłacisz za naprawę swojego samochodu z własnej kieszeni. Ponadto uzyskasz od ubezpieczyciela profesjonalne wsparcie podczas załatwiania wszelkich formalności związanych z wypłatą odszkodowania. O wykupieniu AC powinni pomyśleć więc nie tylko właściciele nowych i drogich aut.

Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania np. gdy sprawcą zdarzenia drogowego jest osoba nieposiadająca uprawnień lub prowadząca pod wpływem alkoholu. Są to jednak sytuacje, których łatwo uniknąć, kierując się zdrowym rozsądkiem.

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu – gdzie szukać najtańszej oferty?

Na koszt dodatkowego ubezpieczenia AC wpływa wiele różnych czynników. Z pewnością niższą cenę otrzymają kierowcy z dużym doświadczeniem za kierownicą, mogący pochwalić się  długą historią bezszkodowej jazdy. W internecie dostępnych jest wiele narzędzi, które ułatwią nam znalezienie najlepszej oferty. Ubezpieczenia zawsze warto kupować w pakiecie np. OC i AC. Dzięki temu mamy szansę za dodatkowe zniżki.

Grupa Tipmedia
Podziel się: