Załóż własny sklep online z PrestaShop

  • 12.04.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Załóż własny sklep online z PrestaShop
Czy kiedykolwiek myślałeś o stworzeniu własnego sklepu internetowego, ale nie wiedziałeś od czego zacząć? PrestaShop to proste rozwiązanie, które pozwoli ci łatwo stworzyć spersonalizowaną witrynę i rozpocząć działalność.
  1. Czym jest PrestaShop?

  2. Dlaczego warto założyć swój sklep z PrestaShop?

  3. Moduły PrestaShop

  4. Gdzie znaleźć dodatki PrestaShop?

Czym jest PrestaShop?

PrestaShop jest otwartym oprogramowaniem sprzedaży internetowej. Umożliwia stworzenie własnego, wirtualnego sklepu ze spersonalizowanym szablonem graficznym, katalogiem produktów, kategoriami, płatnością online i wszystkimi elementami, które są niezbędne w przypadku witryny tego rodzaju. PrestaShop to oprogramowanie typu open source - wszyscy użytkownicy mogą je edytować i poprawiać, ponieważ kod źródłowy jest ogólnodostępny. Pobranie programu i aktualizacje są całkowicie darmowe.

Dlaczego warto założyć swój sklep z PrestaShop?

Pobranie PrestaShop jest całkowicie bezpłatne - nie trzeba opłacać abonamentu ani oddawać procentu od obrotów. Społeczność użytkowników i programistów jest bardzo życzliwa i chętnie pomaga początkującym. PrestaShop współpracuje również z wieloma platformami hostingowymi, specjalistami od marketingu, agencjami reklamowymi i innymi firmami z branży - między innymi PayPal, Google czy eBay. Oprogramowanie nieustannie się rozwija, umożliwiając ulepszanie istniejących sklepów online i tworzenie nowych.

Moduły PrestaShop

Dla osób, które stworzyły już swój sklep, dostępne są tak zwane moduły PrestaShop. Są to małe aplikacje (podobne do wtyczek w przeglądarce), które pozwalają rozszerzyć funkcjonalność strony, poprawić jej działanie i uatrakcyjnić witrynę. Przykładowe dodatki PrestaShop to na przykład licznik odwiedzających czy karuzela produktów. Moduły PrestaShop umożliwiają także dodanie niestandardowych sposobów płatności czy generowanie ofert w PDF. Niektóre aplikacje tego typu można pobrać za darmo, natomiast wiele firm tworzy i sprzedaje bardziej zaawansowane moduły PrestaShop.

Gdzie znaleźć dodatki PrestaShop?

Jeżeli założyłeś lub zamierzasz założyć sklep online z PrestaShop, koniecznie odwiedź stronę https://x13.pl/. Można tu znaleźć szeroki wybór dodatków PrestaShop w atrakcyjnych cenach - między innymi dodatkowe funkcje nawigacyjne, uatrakcyjnienia wizualne, rozszerzenia społecznościowe, aplikacje ułatwiające administrowanie serwisem i wiele innych. Dostępne są również szablony graficzne, modyfikacje i programy integrujące (na przykład z Allegro czy porównywarkami cen), a także inne usługi związane z PrestaShop.

Grupa Tipmedia
Podziel się: