×

Badanie wzroku, a soczewki – wszystko, co powinieneś wiedzieć

  • 04.02.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Badanie wzroku, a soczewki – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Jeśli zapisałeś się na badanie wzroku, ale nie masz pojęcia, jak będzie ono przebiegać i z czym jest związane - ten tekst jest dla ciebie. Sprawdź, jak przygotować się do badania wzroku, jak nauczyć się zakładać soczewki kontaktowe i zobacz, które z nich będą dla ciebie idealne.

  1. Badanie wzroku, a soczewki kontaktowe

  2. Jak przygotować się do badania?

  3. Stan zdrowia, ciąża, a soczewki

  4. Jak wybrać soczewki kontaktowe?

 

Badanie wzroku, a soczewki kontaktowe

 

Soczewki kontaktowe stanowią modną i niezwykle komfortową alternatywę dla okularów – możesz szybko się do nich przyzwyczaić i po kilku dniach praktycznie nie myślisz o tym, że znajdują się one na twoich oczach. Tymczasem soczewka działa i koryguje twój wzrok, a ty możesz cieszyć się życiem bez poczucia dyskomfortu.

 

Jak przygotować się do badania?

 

Na badanie wzroku powinieneś zabrać ze sobą ostatnią receptę od okulisty, na której znajdują się parametry wcześniejszego badania. Pozwoli to ocenić specjaliście tempo, w jakim zmieniają się właściwości twojego wzroku. W przypadku niektórych dolegliwości, jak jaskra czy zaćma, szybkość postępowania zmian jest kluczowa do podjęcia odpowiednich działań mających na celu poprawę parametrów widzenia.

soczewki acuvue oasys

 

Stan zdrowia, ciąża, a soczewki

 

Jeśli wcześniej nie korzystałeś z żadnej korekty wzroku, poinformuj o tym okulistę. Powiedz też o ewentualnych przewlekłych chorobach, które mogą mieć wpływ na wynik badania, jak i na wybór soczewek. Mowa tu w szczególności o cukrzycy, miażdżycy, alergiach, nadciśnieniu oraz innych chorobach przewlekłych. Wpływ na zmianę parametrów widzenia ma też ciąża i związane z nią zmiany hormonalne, dlatego przyszła mama decyzję o przeprowadzeniu badania wzroku powinna odłożyć, na co najmniej kilka miesięcy po porodzie.

 

Jak wybrać soczewki kontaktowe?

 

Bogata oferta obejmująca soczewki kontaktowe sprawia, że każdy, kto poszukuje dedykowanych rozwiązań w zakresie korekty wzroku, wybierze odpowiedni model dla siebie. Dużą popularnością cieszą się soczewki bioinfinity – są miękkie, wygodne i bardzo łatwo się je zakłada. Łatwą aplikacją charakteryzują się również soczewki acuvue oasys, dostępne w ofercie internetowego sklepu Twoje Soczewki.

 

Jak widać, oferta producentów i dystrybutorów sprzedających soczewki kontaktowe jest bardzo bogata i pozwala na wybór produktu idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb danej osoby. Zanim jednak zdecydujesz się zamówić soczewki bioinfinity lub acuvue oasys w promocyjnej cenie, wykonaj badanie wzroku, które da ci pełną wiedzę na temat tego, jakiego rodzaju korekty wzroku potrzebujesz.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: