×

Jak bezpiecznie korzystać z konta bankowego?

  • 01.02.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jak bezpiecznie korzystać z konta bankowego?

Unikanie cyber przestępczości dla bezpieczeństwa posiadania bankowego jest dzisiaj trudniejsze niż kiedykolwiek. Np. smishing, odmiana phishingu, skierowany jest do klientów bankowości mobilnej i słyszy się o nim coraz częściej. Tym bardziej, że to złośliwe oprogramowanie, może zainfekować dowolny komputer, atakując go za pośrednictwem:

  • poczty e-mail

  • zainfekowanych pobrań

Cyberprzestępcy mogą wtedy przejąć kontrolę nad nr konta bankowego, komputerem i finansami. Nie daj się oszustom! Oto kilka sposobów na obronę przed internetowymi bandytami i bezpieczne korzystanie z konta bankowego.

Bankowość mobilna jest ogólnie uważana za bezpieczną, szczególnie gdy korzysta się z takich sprawdzonych stron jak https://www.banksecrets.eu/sv/. Jednak oszustwa internetowe, takie jak smishing, zyskują na znaczeniu. Występują wtedy, gdy otrzymujesz wątpliwą wiadomość tekstową od oszusta udającego przedstawiciela banku. Wiadomość może ostrzec Cię o naruszeniu bezpieczeństwa i poprosić o dzwonienie pod bezpłatny numer. Następnie pojawi się prośba o podanie nr konta bankowego i numeru PIN.
 

Jak się zachować i uniknąć niebezpieczeństwa?


Potraktuj to jako niezaufanego adresata i najlepiej zadzwoń pod numer biura obsługi klienta znajdujący się na miesięcznym wyciągu z konta i sprawdź komunikację tekstową. Pamiętaj jednak, że Twój komputer może zostać zainfekowany złośliwym oprogramowaniem na dwa różne sposoby. Możesz kliknąć link online i pobrać zainfekowany program lub kliknąć zainfekowaną wiadomość e-mail.

Po zainstalowaniu złośliwego oprogramowania na komputerze cyberprzestępcy mogą śledzić każdy Twój ruch w Internecie, w tym transakcje bankowe online. Następnie znając Twój

nr konta bankowego i inne potrzebne informacje - mogą opróżnić konto lub usunąć fundusz awaryjny z konta oszczędnościowego.

Aby chronić się przed złośliwym oprogramowaniem, unikaj odwiedzania małych hostowanych witryn, do których docierasz np. za pomocą forów społecznościowych, takich jak strony z grami komputerowymi. Zwykle nie jest tam bezpiecznie. Również darmowe oprogramowanie i inne wyskakujące okienka zawierają wbudowane złośliwe oprogramowanie.

Więcej:

https://bilgorajska.pl/aktualnosc,17547,0,0,0,Czym-jest-wypukla-karta-kredytowa.html

https://zw.pl/news/jak-poprawnie-zlozyc-reklamacje-w-banku,139313

Grupa Tipmedia
Podziel się: