Wybierasz się w długą podróż po Polsce własnym autem? Zobacz, na co zwrócić uwagę

  • 19.04.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Wybierasz się w długą podróż po Polsce własnym autem? Zobacz, na co zwrócić…
Podróże po Polsce potrafią dostarczyć wyjątkowych emocji i zobaczyć, jak w ostatnich latach zmienił się nasz kraj. Wygodne autostrady umożliwiają szybkie przemieszczanie się po centralnej Polsce. Znacznie gorsza sytuacja panuje jednak na mniejszych drogach powiatowych. Zobaczcie, jak dobrze przygotować się do wyjazdu.

Po pierwsze: przegląd techniczny przed podróżą

Zanim zdecydujemy się wyjechać, zróbmy przegląd techniczny auta. Sprawdźmy silnik i poziom oleju. Zaopatrzmy się w koło zapasowe, lewarek, apteczkę i trójkąt ostrzegawczy. Większość przedmiotów stanowi wyposażenie obowiązkowe, więc i tak powinniśmy je mieć w swoim samochodzie. Miejmy przy sobie też OC i AC. W podróży przydaje się również ładowarka samochodowa oraz dane GPS miejsca, do którego zmierzamy.

Czasem pomimo wcześniejszego zadbania o sprawność auta, może przydarzyć się nam awaria. W sytuacji, gdy będziemy mieli nieszczęście i spotka nas usterka samochodu, możemy liczyć na wsparcie ze strony wyspecjalizowanych firm dysponujących lawetą. Pomocy może nam udzielić między innymi pomoc drogowa Zgorzelec. Numer do zaprzyjaźnionej firmy może się przydać również wtedy, gdy przekraczamy granicę i przebywamy na terenie sąsiedniego kraju. Wówczas pomoc drogowa Niemcy ułatwi nam naprawę auta i kontynuację podróży do miejsca docelowego.

 

Po drugie: zadbajmy o przestrzeń na bagaże

Wyjeżdżając na dłużej, będziemy potrzebować więcej przedmiotów. Nie zawsze da się je zmieścić w bagażniku. Dobrym pomysłem jest wynajęcie schowka, który można zamocować na dachu auta, a który pomieści dodatkowe plecaki i niezbędny sprzęt.Specjalne akcesoria do auta przydadzą nam się również wtedy, gdy na dachu samochodu planujemy przewieźć na przykład rower czy narty.

Grupa Tipmedia
Podziel się: